ماه رمضان
جهش تولید
امروز : جمعه 27 فروردین 1400
  • 1395/02/20 - 09:31
  • 1701
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز ملی فضایی:

از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌ها برای فناوری‌های فضایی استفاده می‌کنیم

رئیس مرکز ملی فضایی گفت: یکی از اهداف مرکز ملی فضایی استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه برای برای فناوری‌های فضایی است.

رئیس مرکز ملی فضایی گفت: یکی از اهداف مرکز ملی فضایی استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه برای برای فناوری‌های فضایی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی، رئیس مرکز ملی فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به پتانسیل بالای دانشگاه‌ها ،گفت: در دانشگاه‌های کشور پتانسیل زیادی وجود دارد که از این پتانسیل‌ها میتوانیم برای رفع نیاز دستگاه‌های مختلف استفاده کنیم.

وی افزود: با هدف استفاده از ظرفیت دانشگاه ها در زمینه فضایی با هماهنگی دانشگاه‌های فعال در این حوزه، مذاکراتی برای طراحی پایه محصول و ماهواره ملی انجام شده است و در حال حاضر با کمک دانشگاه در حال انجام یک پایه محصول استاندارد هستیم.

منطقی تصریح کرد: بیشتر کشورها یک تا سه پایه ماهواره یا ماهواره ملی دارند که براساس نیازهای مختلف، سیستم‌های مختلف روی ماهواره تعبیه می‌کنند ما نیز در نظر داریم ماهواره‌ای تا 100 کیلوگرم در دانشگاه‌ها طراحی و تولید شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های کشور نسبت به ظرفیت علمی که داشته‌اند، بسیار خوب گام برداشته‌اند، اظهار کرد: دانشگاه‌ها از ظرفیت علمی خود به خوبی استفاده کرده‌اند؛ زیرا ماهواره فناوری‌های متعددی دارد و یکپارچه سازی آن بسیار مهم است.

پایان پیام/23

 

 

 

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 14648
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت