سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : چهارشنبه 13 اسفند 1399
  • 98/11/30 - 17:24
  • 491
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

«کاوش» به زیست‌بوم نوآوری «البرز» می‌پیوندد

با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار البرز، تفاهم‌نامه چهارجانبه همکاری ایجاد «شهرک تحقیقاتی کاوش» منعقد شد تا زیست‌بوم فعالیت‌های نوآورانه رونق و توسعه پیدا کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ظهر امروز و با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، تفاهم‌نامه چهارجانبه همکاری توسعه زیست‌بوم شهرک تحقیقاتی کاوش بین وزارت صمت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، استانداری البرز و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امضا شد.

 

 زیست‌بوم البرز میزبان قطب فناوری‌های پیشرفته است

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در این مراسم با بیان این‌که استان البرز اکنون قطب توسعه بسیاری از فناوری‌ها از جمله زیست‌فناوری است، ادامه داد: استان البرز در برخی از حوزه های فناوری به حدی از توانمندی رسیده است که یک قطب در آن حوزه فناوری به شمار می رود.

ستاری به حمایت معاونت علمی و فناوری از راه اندازی کارخانه نوآوری البرز و نهایی شدن آن تا تابستان سال آینده گفت و افزود: زیست‌بوم نوآوری در این استان به مرور در حال بلوغ و تکامل است؛ به طوری که پارک فناوری البرز با ایجاد این شهرک تحقیقاتی و فناور، ظرفیت بیشتری برای توسعه فناوری ها خواهد یافت و فناوران، مجال بیش‌تری برای فعالیت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان خواهند یافت.

به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، این زیست بوم با پیوند شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها به صنایع، زمینه‌ساز توسعه‌ای پایدار می‌شود.

 

رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان از تکمیل حلقه‌های زنجیره فناوری و نوآوری با منشأ دانشگاه‌ها و حمایت معاونت علمی و فناوری گفت و ادامه داد: آمادگی داریم برای این‌که زیرساخت‌های مستعد، شمایل دانش‌بنیان به خود بگیرد، هر حمایتی انجام دهیم؛ از جمله همین فضای شهرک تحقیقاتی کاوش که می تواند تحولات خوبی را در حوزه های گوناگون دانشی و فناورانه به ارمغان بیاورد.

 

ایجاد شهرک تحقیقاتی کاوش

شهرک تحقیقاتی کاوش در مساحت 100 هکتار، در هم جواری تهران و استان البرز به توسعه زیست بوم فعالیت های فناورانه و نوآورانه با همراهی پارک علم و فناوری البرز کمک می کند.

در این نشست مقرر شد هفته آینده کارگروهی متشکل از طرف های تفاهم نامه جهت اجرای کامل مفاد تفاهم نامه تشکیل شود.

پایان پیام/24

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 49508
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت