ماه رمضان
جهش تولید
امروز : جمعه 27 فروردین 1400
  • 1399/09/17 - 11:44
  • 426
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آنلاین شوید و رایگان از نخستین سامانه آموزشی دانش‌بنیان استفاده کنید

به همت یک شرکت دانش‌بنیان از نخستین سامانه بومی و رایگان آموزش آنلاین مدارس رونمایی شد. سامانه‌‌ای قابل ارائه بر روی همه دستگاه‌ها.

شرکت دانش‌بنیان راه‌کارهای نوین ارتباطی ویدا شرکتی است که به دنبال توسعه راه‌کار‌های آموزشی آنلاین در مدارس است و این کار را با راه‌اندازی سامانه‌ای به نام «درسپ» انجام داده است. این سامانه برای انجام همه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در مدارس کاربردی است.

مجید واله مدیرعامل این شرکت، درباره طراحی این سامانه در کشور، گفت: مشکلات موجود در زمینه آموزش از راه دور ما را بر آن داشت که با همکاری جمعی از جوانان نخبه، نخستین سامانه بومی آموزش آنلاین را برای مدارس طراحی و عرضه کنیم.

واله ادامه داد: «درسپ» یک سامانه جامع است که علاوه بر ارائه زیرساخت برای برگزاری آنلاین کلاس‌های درس، به مدرسه این امکان را می‌دهد که سایر فعالیت‌های پرورشی و آموزشی خود را نیز تحت امکانات این سامانه به صورت آنلاین انجام دهند.

وی امکان استفاده از این سامانه در دستگاه‌های قدیمی را یکی از امتیازات آن دانست و افزود: به علت تحت وب بودن این سامانه،  نیاز به نصب آن در دستگاه‌های دانش‌آموزان نیست و  آنها می‌توانند با هر وسیله‌ای که امکان اتصال به اینترنت داشته باشد در کلاس‌های آنلاین خود شرکت کنند.

واله در پایان با بیان رایگان بودن استفاده از این سامانه برای کلیه مدارس و دانش آموزان سراسر کشور، بیان کرد: تلاش کردیم با بررسی فضای فعلی آموزش آنلاین، زیرساختی مناسب را برای رفع نیازهای جامعه آموزش و پروش کشور طراحی کرده و در دسترس آنها قرار دهیم.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 71403

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت