سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 16 اسفند 1399
  • 99/11/01 - 10:31
  • 302
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ایران‌ساخت| استحکام محصولات با فناوری نانو افزایش یافت

یک شرکت دانش‌بنیان با تولید و بومی‌سازی یک ماده نانویی، توانست قیمت این محصول را در کشور به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد.

حسین امانی داز مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان نانو آلتین کربن گفت: محصول دانش‌بنیان این شرکت نانو ماده گرافن است. این محصول در ردیف مواد آلی معدنی قرار می‌‎گیرد. در گذشته، این ماده با قیمت‌های بسیار بالای تولید می‌شد اما در این شرکت موفق شدیم آن را به روش بسیار ارزان‌قیمتی تولید و روانه بازار کنیم.

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان نانو آلتین کربن ادامه داد: این محصول در صنایع مختلفی از جمله پلیمر، رنگ و رزین، کامپوزیت و دیگر صنایع و تولیدات کاربرد دارد. نانو ماده گرافن، می‌تواند باعث افزایش استحکام محصولات شود و خواص مکانیکی آنها را افزایش دهد. همچنین کاهش نفوذپذیری و افزایش رسانایی حرارتی از جمله دیگر خواص این ماده است.

 

امانی داز، در ادامه ضمن توضیح فعالیت‌های تحقیقاتی صورت گرفته در این شرکت، افزود: در حال حاضر این محصول با قیمتی در حدود 40 تا 70 درصد ارزان‌تر از محصول مشابه خارجی تولید می‌شود. متاسفانه تمام توان و پشتوانه مالی ما، صرف تحقیقات و هزینه‌های تولید شد و به تازگی در حال دریافت تسهیلات هستیم تا بتوانیم این محصول را در مقیاس بالای صنعتی تولید کنیم.

وی همچنین بیان کرد:  توسعه بازار و افزایش فروش و تولید به قصد صادرات، یکی دیگر از برنامه‌های این شرکت است. با توجه به اینکه قیمت محصول ما بسیار پایین‌تر از نمونه مشابه خارجی است و از نظر کیفیت نیز فرق چندانی میان این دو نوع محصول نیست، استفاده از محصول وارداتی برای مصرف‌کننده ایرانی اصلاً توجیه نداد.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

پایان پیام/33

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 72208

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت