سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 13 آذر 1399
  • 99/04/18 - 12:00
  • 416
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازار محصولات سلولی گسترش می‌یابد

سلول‌های بنیادی از فناوری‌هایی است که امید را در دل بیماران بسیاری زنده کرده است. در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی برای فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری این حوزه افتاد و با توسعه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان شاهد رونق تولید محصولات فناورانه هستیم.

 

در سال‌های اخیر گروه‌های نوپا و شرکت‌های دانش‌بنیان جوان در حوزه سلول‌های بنیادی فعالیت خود را رونق داده‌اند. این شرکت‌ها بیشتر در زمینه تولید مواد، تجهیزات و محصولات سلولی مشغول فعالیت هستند. از سویی با توجه به رونق روز افزون این بازار در دنیای امروز، صاحبان سرمایه و صنایع فعال در حوزه پزشکی علاقمند به ورود و سرمایه‌گذاری در این زمینه شده‌اند.

 

از همین رو ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تشکیل کارگروه فناوری، شناسایی کارگزاران و سرمایه گذاران علاقمند به این حوزه را با برگزاری نشست‌های متعدد در زمینه فن بازارهای محصولات سلولی دنبال می‌کند.

در این فن بازارها تلاش می‌شود با ارائه ایده‌های افراد حقیقی و حقوقی فعال در این حوزه مشارکت صاحبان صنایع و سرمایه جلب شود و این جریان پرارزش اقتصادی گسترش یابد.

 

با توجه به جایگاه ویژه علوم و فناوری‌ سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به عنوان یکی از فناوری‌های راهبردی در دنیا برای توسعه فعالیت شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان این اقدام حرکتی تاثیرگذار است. تا کنون نیز این کارگروه موفق به ارتباط فناوران و سرمایه‌گذاران بسیاری شده است.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/25

*آغاز برنامه‌ای گسترده برای افزایش مصرف محصولات سلول‌های بنیادی

*حمیدیه: آینده‌ای روشن پیش‌روی محصولات سلول‌های بنیادی قرار دارد

*سلولهای بنیادی اشتغالزایی کردند/ تولید محصولات سلولی توسط ۸۰ شرکت

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 68502
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت