سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 13 آذر 1399
  • 99/04/18 - 12:29
  • 486
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

خلاقان برای ساخت حسگرهای تشخیص سریع با هم رقابت می‌کنند

مشارکت در شناسایی گروه‌های دانش‌بنیانی و بالا بردن دانش فنی کشور بهانه‌ای شد برای ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا از برگزاری دومین «رویداد ملی مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع» حمایت کند.

 

 

این رویداد ملی به دنبال شناسایی گروه‌های دانش‌بنیان، نوپا و حمایت از آنها برای طراحی و ساخت «نانوحسگر زیستی تشخیص سریع» و تجاری‌سازی این تولیدات در کشور است. گروه‌های دانش‌بنیان خلاق و نوآور، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و سایر پژوهشگران و فناوران داخل و خارج کشور می‌توانند ایده‌های خلاق خود را به این رویداد ارسال کنند.

 

تعریف بخش ویژه حسگرهای تشخیص ویروس کووید 19 در این رویداد

فناوری‌های تشخیص سریع، مثل نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع، حس‌گرهای پوشیدنی، حسگرهای سریع غیرمتعارف، حس‌گرهای تشخیص سریع کووید 19 و نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع بر پایه سامانه‌های میکروفلوئیدیک از موضوعات اصلی مورد توجه در این رویداد است.

این رویداد با همکاری ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگرهای تشخیص سریع برگزار می‌شود.

همچنین برگزاری دومین مدرسه تخصصی طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع هم در این رویداد طراحی شده است. این رویداد فناورانه نیمه دوم شهریورماه امسال برگزار می‌شود. اگر  فعالیتی در این حوزه دارید می‌توانید توانایی خود را با حضور در دومین رویداد ملی مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع محک بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر هم به این آدرس http://biodc.isti.ir/ مراجعه کنید.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

دومین رویداد ملی ایده‌پردازی، طراحی و ساخت نانوحسگر های زیستی تشخیص سریع

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 68517
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت