سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 10 آبان 1399
  • 99/06/31 - 11:01
  • 187
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

خلاقیت‌ها چالش‌های کرونا برای کودکان را کاهش می‌دهد

رفع چالش‌های فراروی کودکان و نوجوانان با موضوع کووید-19 موضوعی است که به شکل‌گیری یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران منجر شد.

عوارض روانی بیماری کرونا به واسطه استفاده گسترده از شبکه‌های مجازی جلوتر از خود بیماری در جامعه رخنه کرد. خانواده‌ها و کودکانی که با ترس از این بیماری روزگار می‌گذرانند و مخابره هر روز اخبار بی‌پایه و اساس بر این نگرانی‌ها می‌افزاید. بنابراین سالم‌سازی فضای ملتهب جامعه برای اقشار مختلف یک ضرورت است.

جایزه ملی راه‌کارهای نوآورانه برای رفع چالش‌های فراروی کودکان و نوجوانان با موضوع کووید- 19 هم با هدف توسعه راه‌کارهای خلاقانه در زمینه‌های آموزش، تغذیه، بهداشت، سلامت جسمی و روحی، حمایت از کودکان، اقتصاد و محیط‌زیست، فرهنگ، تفریح و ورزش برگزار می‌شود.

«فراهم کردن بسترهای قابل دسترس و فراگیر آموزش مجازی»، « طراحی سیستم‌های بهداشتی دیجیتال»، «حمایت از کودکان در برابر آزار و اذیت در فضای مجازی»، «ارائه راه‌کارهای مهارتی برای نوجوانان»، « تلنگرهای نوآورانه»، «نوآوری‌های مقرون به صرفه و اجتماعی» و سایر راه‌کارها با به‌کارگیری فناوری‌های پایه و نوظهور از جمله راه‌هایی است که در این جایزه ملی بررسی خواهد شد.

شرکت در این رویداد فناورانه تا 30 مهرماه امسال تمدید شد و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این جایزه ملی راه‌کارهای فناورانه، خلاق و کاربردی خود را به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران اعلام کرده‌اند که از طرح‌های برتر حمایت فنی و مالی می‌کنند.

برای ارسال طرح های نوآورانه و مطالعه جزئیات فراخوان به اینجا مراجعه کنید.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

 

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری
  • کد خبر : 70068
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت