هفته دفاع مقدس
جهش تولید
امروز : جمعه 04 مهر 1399
  • 98/03/28 - 10:54
  • 305
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دانش سلول‌های بنیادی میان دانش آموزان گسترش می‌یابد

بهره مندی از ظرفیت بخش دانش آموزی در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی حرکتی تاثیرگذار برای پیشرفت کشور است. برای تسهیل این حرکت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گام‌های مهمی را برداشته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صد و هشتاد و نهمین جلسه شورای اجرایی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور امیر علی حمیدیه دبیر این ستاد، مدیر عامل شرکت شیمی سبز کیمیا گلستان و جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمدامیر امیرخانی دبیر شورای راهبردی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های فناور و فعال مرتبط با حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: برای گسترش فعالیت این شرکت های فناور در خصوص تأمین منابع حمایتی تولید، تجاری‌سازی و صادرات محصولات آنها باید اقدامات مناسبی انجام شود.

همچنین ماریا ظهیری دبیر المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با اشاره به این رویداد که با همکاری ستاد برگزار می شود، بیان کرد: این اقدام بهره مندی از ظرفیت بخش دانش آموزی را به همراه دارد. انگیزه و استعداد ذاتی این دانش آموزان حرکت علمی، فناورانه و عاملی برای هدایت نسل پویا و جوان کشور در مسیر صحیح علمی است. برگزاری این رویداد دانش سلول بنیادی و پزشکی بازساختی را میان دانش آموزان توسعه می دهد.

سپس اعضای جلسه گزارشی از فعالیت‌های ستاد و سمپوزیوم‌های پیش رو در سال جاری از جمله سومین سمپوزیوم " پوست، ترمیم، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی " که با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ 20 تیر ماه 98 در مرکز آموزشی و درمانی شهید مطهری برگزار می شود، ارائه دادند.

در پایان خوری مدیرعامل شرکت شیمی سبز کیمیا گلستان گزارشی از برنامه‌ها و عملکرد شرکت همچنین خلاصهاي از اهداف مورد نظر در مورد طرح تولید دستگاه بیوراکتور هوشمند با سیستم کاندیشنینگ الکترومکانیکال و کنترلر مبتنی بر هوش مصنوعی و نرم افزار مربوطه ارائه کرد.

پایان پیام/25

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 44740
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت