سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 16 آذر 1399
  • 94/09/04 - 08:52
  • 1481
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی؛

دستیابی به تکنولوژی مغزنگار مغناطیسی در کشور محقق شد

محققان دانشگاه شهید بهشتی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در حال رسیدن به استانداردهای یک مغزنگار مغناطیسی هستند.

محققان دانشگاه شهید بهشتی  با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در حال رسیدن به استانداردهای یک مغزنگار مغناطیسی هستند.


به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی درباره پروژه "مغزنگاری مغناطیسی بر پایه حسگرهای اتمی" که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در حال اجرا است اظهار کرد: مغزنگاری مغناطیسی بر پایه حسگرهای اسکوئید از گذشته تحت عنوان مگ با هزینه‌های بالا انجام می‌شد که به تازگی فیزیکدانان و محققان این حوزه به تکنولوژی جدیدی در این حوزه دست پیدا کردند. در فناوری جدید سنسورهای جدید برخلاف گذشته در دمای اتاق نیز کار می‌کنند.
طهرانچی با بیان اینکه این فناوری در مرز دانش قرار دارد گفت: با توجه به تجربیات موجود در آزمایشگاه مگنتوپلاسمونیک در پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی پیشنهاد پیاده‌سازی این تکنولوژی مطرح شد تا با دستاوردهای خودمان این سیستم‌ها را در کشور راه‌اندازی کنیم.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: این پیشنهاد در قالب طرحی پژوهشی در ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی مورد حمایت قرار گرفت و تا امروز نیز توفیقات خوبی دست یافتیم  به گونه‌ای که  در مراحل مختلف کار  شاهد نوآوری‌های مختلف بودیم و محصولات دیگری همچون قلب نگار نیز تولید شد.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه در حال رسیدن به استانداردهای یک مغزنگار مغناطیسی هستیم تصریح کرد: در مراحل پایانی آزمایشگاهی هستیم تا پس از آن آماده‌سازی برای مراحل صنعتی و نیمه صنعتی انجام شود. حوزه مغزنگاری حوزه‌ای جدید است که مقالات آن نیز در سال‌های اخیر منتشر شده در کشور نیز آزمایشگاه‌های محدودی در این زمینه فعالیت می‌کنند.
وی عنوان کرد: در این زمینه لازم است تا با سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش بنیان با قیمت پایین تکنولوژی را به کشور هدیه دهیم تا موجبات ارتقاء علم مغزنگاری و علوم شناختی را در کشور فراهم کنیم.
انتهای پیام/25

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 10372
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت