سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 16 آذر 1399
  • 99/04/11 - 09:29
  • 368
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

رفع یک نیاز؛ صنایع کشور به چیلرهای ایران‌ساخت تجهیز شد

چیلرهای صنعتی که برای خنک کردن انواع تیوپ‌ دستگاه‌های لیزر برش حکاکی و پزشکی، دستگاه‌های سی‌ان‌سی، پوست دستگاه‌های پزشکی به کار می رود با تلاشی دانش‌بنیانی بومی‌سازی شد. دستگاه‌هایی که پیش از این با هزینه زیادی از دیگر کشورها خریداری می‌شد و ارزبری بالایی داشت.

 

شرکت دانش‌بنیان مهندسی شهاب آزما رایان برای تولید انواع دستگاه‌های آزمایشگاهی به میدان اقتصادی کشور آمد و در دو سال گذشته بر روی سیستم‌های برودتی خاص و پیشرفته تمرکز کرده است.

سجاد شهابی مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، درباره تولیدات این شرکت گفت: بیشترین دستگاه‌هایی که ما در حال حاضر تولید می‌کنیم، دستگاه‌های تست شرایط محیطی، چیلرهای صنعتی و کولرهای تابلویی و دستگاهی است. البته کولرهای تابلویی هنوز در مرحله نهایی‌سازی قرار دارد.

به گفته وی، پیش از این تمامی محصولات تولیدی شرکت از دیگر کشورها وارد می‌شد؛ ولی دستگاههای تولیدی این شرکت جایگزین محصولات خارجی شد و تمامی خواسته‌های مشتریان را تامین کرد.

چیلرهای صنعتی برای خنک‌سازی انواع دستگاه‌ها مانند تیوپ‌های دستگاه‌های لیزر برش حکاکی و پزشکی، دستگاه‌های سی‌ان‌سی، خنک کردن پوست دستگاه‌های پزشکی و غیره به‌کار می‌رود. دستگاه‌های تست محیطی هم برای  تست هر محصول یا قطعه تولید شده یا کارهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات دارای یک محفظه هستند که به کمک آن دما و رطوبت داخل دستگاه توسط کاربر تعیین می‌شود. به گفته شهابی، دستگاه‌های این شرکت سال گذشته به بالاترین گستره دمایی یعنی از منفی ۷۰ درجه تا مثبت ۲۰۰ درجه رسیده است.

وی همچنین بیان کرد: در تلاش برای صادرات محصولاتمان هستیم اما این کار به تامین منابع مالی زیادی نیاز دارد که هنوز در اختیار نداریم.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 68341
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت