سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 20 تیر 1399
  • 98/02/14 - 09:30
  • 431
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در نشست تخصصی پیشران‌های توسعه خودروی الکتریکی در کشور مطرح شد:

زیرساخت‎های لازم برای تجاری‎سازی صنعت خودروهای الکتریکی ایجاد می‌شود

نشست تخصصی پیشران های توسعه خودروی الکتریکی با حضور طیف وسیعی از بازیگران این عرصه در ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

نشست تخصصی پیشران های توسعه خودروی الکتریکی با حضور طیف وسیعی از بازیگران این عرصه در ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست تخصصی پیشران های توسعه خودروی الکتریکی به همت گروه خودروی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با هدف توسعه این صنعت و بررسی وضعیت فعلی و چشم انداز آینده آن با حضور طیف وسیعی از بازیگران این عرصه برگزار شد. در این نشست تخصصی، راه‌کارهای تسهیلگری و حمایت از توسعه اکوسیستم وسائط حمل و نقل الکتریکی در کشور مورد بررسی قرار گرفت.

نشست تخصصی پیشران‎های توسعه خودروی الکتریکی در کشور توسط ستاد توسعه فناوری‎های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته و با همکاری دبیرخانه برنامه آینده نگاری صنعت حمل و نقل جاده‎ای با استقبال و مشارکت طیف وسیعی از متخصصان و فعالان مرتبط با صنعت خودروی الکتریکی از جمله شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت، انجمن خودروسازان ایران، ایران خودرو، سایپا، سازمان استاندارد، بیمه جمهوری اسلامی ایران، سازمان محیط زیست، ایدرو، پژوهشگاه نیرو، انجمن قطعه سازان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعضای هیئت علمی دانشگاه، فعالان بخش خصوصی و غیره برگزار شد.

در این نشست تخصصی، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‎های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن تشریح اهداف بلند مدت ستاد، از همه شرکت کنندگان در نشست دعوت به همفکری و همیاری در توسعه خودروهای الکتریکی در کشور کرد.

وی با بیان ضرورت توسعه حمل و نقل الکتریکی در کشور از همه سازمان‎ها و متخصصان و بازیگران این عرصه خواست در مسیر ایجاد زیر ساخت‎های لازم برای تجاری‎سازی این صنعت و توسعه آن همکاری‌های لازم را داشته باشند.

در ادامه این نشست، محمد نقی‌زاده دبیر کمیته حمل و نقل جاده‎ای ستاد توسعه فناوری‎های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اهداف این گردهم‎آیی و برنامه‎های آتی ستاد را تشریح کرد و در ادامه نیز گزارش‎هایی از روندهای جهانی توسعه خودروهای الکتریکی، تحلیل‎های فناورانه و فعالیت‎های صورت گرفته در داخل کشور در این زمینه ارائه شد. 

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 43760
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت