سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 12 تیر 1399
  • 98/04/03 - 10:34
  • 335
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

زیست‌بوم دانش‌بنیان صنعت حمل‌ونقل توسعه می‌یابد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه آزاد اسلامی با هدف توسعه فناوری های راهبردی اولویت دار حوزه حمل و نقل و هوشمندسازی این صنعت پرکاربرد در کشور، تفاهم نامه همکاری امضا می کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه همکاری با موضوع ارتقای علوم بنیادین و هوشمند سازی صنعت حمل و نقل بین ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) منعقد می شود.

این تفاهم نامه با هدف «توسعه فناوری و زیست بوم دانش بنیان در حوزه  صنعت حمل و نقل» و «تحقق اهداف برنامه توسعه دانش و تولید محصولات دانش بنیان» به امضای طرفین می رسد. همچنین از دیگر اهداف این تفاهم نامه می توان به مواردی چون «افزایش همکاری طرفین در پروژه های تحقیقاتی پیرامون اولویت ها، نیازمندی ها، بازار، مشتریان و ... در حوزه حمل و نقل پیشرفته» و «افزایش همکاری برای راه اندازی و شبکه‌سازی آزمایشگاه‌های حوزه حمل و نقل و ارائه خدمات آزمایشگاهی به پژوهشگران و شرکت‌های دانش‌بنیان» اشاره کرد.

«همکاری در زمینه داوری و ارزیابی طرح ها و اختراعات، نظارت و بررسی نتايج پروژه های تحقيقاتی»، «برگزاری مشترک کنفرانس ها، رویدادها، همایش ها، نمایشگاه ها و نشست های علمی تخصصی در حوزه ماموریت ستاد در سطح ملی و بين المللی» و «هدایت، حمایت و پشتیبانی از ایده ها، طرح های فناورانه و کسب و کارهای نوین دانش بنیان» از جمله اهدافی است که باید پس از امضای این تفاهم نامه اجرایی شود.

بر اساس اعلام ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این تفاهم نامه در صدد است تا ضمن حمایت هدفمند و هوشمندانه از توانمندی های داخلی و ایده های برتر در حوزه  حمل و نقل، نیاز کشور را به موقع و با نگاه تخصصی و صرفه اقتصادی تامین کند.

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 44849
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت