سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 16 آذر 1399
  • 98/04/20 - 12:32
  • 531
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شكوفایی در نشست تجاری-فناوری شرکت های ایرانی و روس:

شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های ایرانی در حال ورود به زنجیره ارزش جهانی هستند

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شكوفایی با بیان اینکه ایران با طیف متنوعی از ابزارهای تامین مالی برای تجاری‌سازی فناوری به میدان آمده است از ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های ایرانی به زنجیره ارزش جهانی خبر داد و گفت: آماده تاسیس صندوق‌های مشترك میان ایران و روسیه برای تامین مالی همكاری‌های فناورانه هستیم.

 

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ادامه سفر هیئت عالی رتبه علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران به جمهوری فدرال روسیه، علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی کشورمان در نشست تجاری -فناوری شرکت های ایرانی و روس در یکاترینبورگ به سخنرانی پرداخت. در این نشست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و همتایان روسی نیز حضور داشتند. 

 

رییس صندوق نوآوری  و شکوفایی کشورمان در ابتدا با ابراز امیدواری از این که این نشست بتواند باعث گسترش هرچه بیشتر همكاریهای فناورانه میان شركتهای ایرانی و روسی باشد، بیان کرد: اكوسیستم فناوری و نوآوری ایران در سالهای اخیر تحولات مهمی را تجربه كرده و دستاوردهای ارزنده ای داشته است. شركت های دانش بنیان و استارتآپ های ایرانی به طور چشمگیری توان خود در توسعه فناوری های پیشرفته همچون زیست فناوری، اطلاعات و ارتباطات و نانو را ارتقا داده اند و حالا در حال ورود به زنجیره ارزش شركت های جهانی هستند.

 

وحدت ادامه داد: روابط تجاری ایران و روسیه قدمتی دیرینه دارد و حالا شركت های دانش بنیان و استارتآپ های ایرانی آماده اند كه در كنار روابط تجاری، همكاری های فناورانه را نیز عمق ببخشند.

 

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ایران، یكی از الزامات همكاریهای فناورانه، به ویژه در سطح بین المللی را تامین مالی كارآمد و هوشمندانه دانست و گفت: در اكوسیستم فناوری و نوآوری ایران، بار اصلی تامین مالی شركت های دانش بنیان و استارتآپ های حوزه فناوری برعهده صندوق نوآوری و شكوفایی و شركای راهبردی آن، یعنی صندوق های پژوهش و فناوری است. از این رو ما به اتفاق ۴ صندوق پژوهش و فناوری حاضر در این نشست، آمادگی كامل خود را برای تامین مالی شركت های دانش بنیان و استارتآپ های ایرانی حاضر در این نشست اعلام می كنیم و به شركت های روسی اطمینان می دهیم كه طرف های ایرانی توسط ما و صندوق های پژوهش و فناوری پشتیبانی می شوند.

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای تامین مالی همكاری های فناورانه ابزارهای مختلفی وجود دارد، اضافه کرد: از این رو ما با طیف متنوعی از ابزارهای تامین مالی از تسهیلات تا سرمایه گذاری و خدمات تجاری سازی به میدان آمده ایم. بنابر این برای تاسیس صندوق یا صندوقهای مشترك میان دو كشور برای تامین مالی همكاری های فناورانه نیز آمادگی داریم. همچنین در صورت تمایل همتایان روسی خود، آمادگی داریم تا با ایجاد خط اعتباری مشترك، همكاریهای فناورانه میان دو طرف را تسهیل و پشتیبانی كنیم.

 

هیئت بلندپایه علمی و فناوری کشورمان به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و با همراهی 70 شرکت دانش بنیان ایرانی، سفری چهار روزه به روسیه کرده است. این سفر با حمایت مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، همزمان با نمایشگاه اینوپروم روسیه صورت می گیرد و نمایندگان شرکت های دانش بنیان دو کشور در شهرهای مسکو و یکاترینبورگ با شرکت های متناظر خود دیدار می کنند. نمایندگانی از وزارت امور خارجه و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در این سفر، ستاری را همراهی می کنند.

 

پایان پیام/21

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,حوزه ریاست
  • کد خبر : 45163
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت