هفته دفاع مقدس
جهش تولید
امروز : دوشنبه 31 شهریور 1399
  • 98/03/28 - 10:20
  • 356
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

طرح‌ها وایده‌های برتردانش آموزان در حوزه فناوری اطلاعات معرفی شدند

ایده‌های برتر دانش آموزان فناوری اطلاعات با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بررسی شد تا شاهد نبوغ این نوجوانان خلاق باشیم.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،برترین طرح ها و پروژه‌های دانش آموزان  در حوزه فناوری اطلاعات درهفتمین دوره رویداد کارآفرینی و برنامه نویسی در حوزه فناوری اطلاعات معرفی شدند.

از میان تیم های دانش آموزی که در این رویداد حضور داشتند،ازمجموعه‌های دانش آموزی کارومد،حس پلاس و سلامتی استپ به واسطه طرح های خلاقانه شان تقدیر به عمل آمد .

در رویداد کارآفرینی و برنامه نویسی در حوزه فناوری اطلاعات، پسران دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی علاوه بر حضور در کارگاه‌های کد نویسی،برنامه نویسی و خلاقیت،با چگونگی وارد شدن به حوزه کسب و کار و تبدیل ایده به محصول آشنا شدند و ایده های خود را به چالش کشیده و در این خصوص به رقابت پرداختند .

این رویداد توسط سازمان فناوری اطلاعات و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توسعه مهارت های کلیدی و کارآفرینی در آینده دانش آموزان برگزار شد .

دانش آموزان خلاق و نوآور در این رویداد ایده های خود را ارائه کردند تا بعد از معرفی ایده ها و طرح های فناورانه خود و ایجاد کارآفرینی ایده های خود را به یک محصول تبدیل کنند و با کاربرد و نحوه تولید فناوری اطلاعات آشنا شوند. 

 هفتمین دوره از برگزاری این رویداد به لحاظ کمی و کیفی با نخستین دوره آن بسیار متفاوت بود و رویداد کارآفرینی و برنامه نویسی طی این سال‌ها به رشد و بلوغ رسیده است .

همچنین مسوولان برگزاری این رویداد پیشنهاد آن را در سایر شهرها و مناطق ارائه کردند تا در سراسر کشور،آینده دانش آموزان به بلوغ وپیشرفت برسد.

رویداد کارآفرینی و برنامه نویسی در حوزه فناوری اطلاعات ویژه دانش آموزان با هدف تقویت روحیه کارآفرینی از 25 خرداد ماه سال جاری به مدت سه روز در سالن همایش شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

 پایان پیام /26

 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 44735
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت