سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 13 آذر 1399
  • 99/04/11 - 10:29
  • 438
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فرآیندهای مالی صادرات به دانش‌بنیان‌ها معرفی می‌شود

تولید کالای داخلی مهم است اما اگر نتوانیم این محصولات را به بازار جهانی معرفی کنیم نیمی از راه را نرفته‌ایم و زنجیره فروش این محصولات تکمیل نمی‌شود. برگزاری رویدادی فناورانه با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری کمکی به دانش‌بنیان‌ها است تا مسیر درست صادرات را بشناسند.

 

 

 

این روزها حضور دانش‌بنیان‌های ایرانی در بازار پرالتهاب جهانی کمی سخت و زمان‌بر است. اما با برگزاری رویدادی فناورانه با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری به این شرکت‌ها کمک می‌کند تا برای صادرات محصولات و واردات تجهیزات مورد نیاز باید و نبایدهای بازار جهانی را بشناسند.

دوره بلندمدت «فرآیندهای مالی، ارزی و اعتباری در صادرات و واردات» عنوان رویدادی است که قرار است موضوعاتی مانند انتخاب «نوع ارز در معاملات خارجی»، «پوشش ریسک نوسانات نرخ ارز» و «معرفی انواع معاملات ارزی متداول در تجارت خارجی» را به دانش‌بنیان‌های علاقه‌مند آموزش دهد.

«نحوه اعتبارسنجی و مراحل گشایش آن در ایران»، «معرفی روش‌های تامین مالی ارزی»، «معرفی مقررات متحدالشکل بین‌المللی»، «ارائه شرایط تجاری بین‌المللی و نقش آن در قراردادها»، «پولشویی در معاملات بین‌المللی« و «معرفی آخرین مقررات ارزی در ایران» از دیگر موضوعاتی است که در این دوره آموزشی به متقاضیان ارائه می‌شود.

این رویداد در تیر و مردادماه امسال برگزار می‌شود. شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق برای شرکت در این رویداد از تخفیف 70 درصدی برخوردار می‌شوند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی مراجعه کنند.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

اخبار مرتبط:

صادرات ۶۰۰ میلیون دلاری شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته

جانی تازه به صادرات محصولات دانش بنیان

  • گروه خبری : اخبار,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان
  • کد خبر : 68343
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت