سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 20 تیر 1399
  • 98/05/07 - 09:47
  • 670
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فناوری دسترسی روستاهای خوزستان به آب آشامیدنی سالم را ممکن می‌کند

در نشست مشترک ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با معاونت عمرانی استانداری و مدیر عامل شرکت آبفار خوزستان روستاهای دارای اولویت برای استقرار دستگاه‌های تصفیه آب با استفاده از فناوری‌های نو مشخص شدند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نشست مشترک ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با معاونت عمرانی استانداری و  مدیر عامل شرکت آبفار خوزستان، مهم ترین طرح های مورد حمایت این ستاد در استان خوزستان و راه حل های تسریع و افزایش بهره وری هر کدام از این طرح ها مورد بررسی قرار گرفت.

 

از جمله مهم ترین طرح های مورد حمایت ستاد در استان خوزستان، تصفیه آب مناطق روستایی این استان با استفاده از فناوری های جدید است که درسفر استانی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، پایلوت این طرح در روستای بهشتی از توابع شهر شوش به بهره برداری رسید. در این نشست، نماینده شرکت دانش بنیان مجری طرح، گزارش بررسی میدانی روستاهای پیشنهادی آبفار خوزستان را ارائه داد و در نهایت روستاهای دارای اولویت برای اجرای این طرح مشخص شدند.

در ادامه این نشست بر استفاده از فناوری های جدید در حل معضلات استان خوزستان از جمله در راستای تثبیت کانون های گرد و غبار  تاکید و زمینه اجرای طرح پایلوت تولید مصالح سبک از ماسه بادی در این استان بررسی شد.

پایان پیام/25

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 45532
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت