سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : دوشنبه 23 تیر 1399
  • 98/06/02 - 08:26
  • 676
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مالک فکر خود باشید

همه ما همانطور که صاحب و مالک اسباب‌بازی‌ها، مداد، دفتر، کیف مدرسه و بسیاری از وسایل خود هستیم و از آنها حفاظت می کنیم باید مالک فکر، ایده و نوآوری‌های خود نیز باشیم.

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «مالک فکر خود باشید» عنوان کتابی است که با حمایت کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد تا گامی برای آشنایی اقشار مختلف با موضوع مالکیت فکری برداشته شود. آموزش مباحث مرتبط به مالکیت فکری با دانش‌آموزان موضوع اصلی این کتاب است. همچنین در بخش های مختلف آن با استفاده از کارگاه‌ها، پی نما(کمیک استریپ) و سؤال های صحیح، ناصحیح زمینه برای آموزش برای دانش آموزان فراهم شده است. در این کتاب سعی شده به شیوه ای جذاب و هوشمند مطالب به دانش آموزان منتقل شود. کتاب دارای 6 فصل است که در همه آنها با زبانی شیوا به بیان موضوع مالکیت فکری پرداخته است.

 

 درباره ضرورت پرداختن به این موضوع نیز باید بیان کرد، حمایت از ایده های خلاقانه ابزاری موثر برای توسعه حوزه مالکیت فکری فراهم می کند. پس آشنایی عموم مردم با این مباحث و اهمیت آن نیز اقدامی برای گسترش آن است و در این میان دانش آموزان به عنوان سازندگان آینده این سرزمین جایگاه ویژه ای دارند.

 

از آنجایی که آموزش در این حوزه و حمایت از ایده های نوآور در سنین پایین اهمیت و تاثیر بیشتری دارد تدوین محتوا در این خصوص ضروری است. اهمیت این موضوع، تا حدی است که ادارات ثبت اختراع کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، کره و همچنین سازمان جهانی مالکیت فکری، سال‌هاست که محتواهای آموزشی مختلفی، از جمله کتاب، مقاله و کارگاه‌های آموزشی را با هدف آموزش مالکیت فکری به کودکان و نوجوانان، تهیه و تدوین کرده‌اند.

 

این کتاب به قلم نگار زاده ختمی مآب در شش فصل و ۷۲ صفحه بت حمایت کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به چاپ رسیده است.

پایان پیام/25

 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 45960
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت