ماه رمضان
جهش تولید
امروز : جمعه 27 فروردین 1400
  • 1399/09/26 - 08:18
  • 652
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مرکز نوآوری و فناوری ایران در کنیا راه‌اندازی می‌شود

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، مرکز نوآوری و فناوری ایران در کشور کنیا ایجاد می‌شود تا همکاری‌های دو کشور شتاب گیرد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس هیاتی تجاری و فناور به کنیا می‌رود تا در دومین نشست تجاری و فناوری ایران در این کشور شرکت کند. در این سفر، 50 شرکت دانش‌بنیان، خلاق و فناور، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را همراهی می‌کنند.

 

در این سفر 3 روزه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مرکز نوآوری و فناوری ایران در کنیا که از شهریورماه به بهره‌برداری رسیده است و شرکت‌های ایرانی در آن مسقر شده‌اند، افتتاح می‌شود. در این مرکز نمایشگاهی از دستاوردهای فناورانه ایرانی هم ایجاد شده است و شرکت‌های ایرانی با کمک نیروهای محلی و منطقه‌ای کار خود را در این مرکز آغاز کرده‌اند. برگزاری نشست‌های رودررو میان شرکت‌های متناظر ایرانی و کنیایی از جمله برنامه‌های این سفر سه روزه است.

این مرکز در حاشیه برگزاری دومین نشست تجاری و فناوری ایران در کنیا افتتاح می‌شود. این نشست 8 تا 10 بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

کنیا بازاری بکر و پرسود است. آمارها گواهی می‌دهد که کل مبادلات تجاری کشورمان با کنیا با احتساب پروژه‌های خدمات فنی و مهندسی حدود ۱۰۰ میلیون دلار است و تاکنون نتوانسته‌ایم سهم خوبی از بازار ۲۰ میلیارد دلاری این کشور کسب کنیم. این کشور عضو اتحادیه‌ کشورهای شرق آفریقا است و ۱۰ کشور عضو آن است.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام حضور در این نشست فناورانه تا 6 دی‌ماه فرصت دارند به آدرس اینترنتی https://tesc.ir/ مراجعه کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری
  • کد خبر : 71568

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت