سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : دوشنبه 23 تیر 1399
  • 98/02/02 - 17:03
  • 454
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
باحمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

نخستین رویداد کارآفرینی و فناوری «امداد و نجات» برگزار می‌شود

نخستین رویداد « کارآفرینی و فناوری امداد و نجات» از سوی جمعیت هلال احمر و با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

نخستین رویداد « کارآفرینی و فناوری امداد و نجات» از سوی جمعیت هلال احمر و با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هدف از برگزاری این رویداد ملی تشویق و ترویج توسعه فناوری در حوزه امداد و نجات است تا با برگزاری آن فرصتی برای مخاطبان ایجاد شود که در یک مسابقه علمی و عملیاتی نسبت به ارائه ایده ها و طرح های عملیاتی و اجرایی اقدام کنند. البته فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، پیش آگاهی و فناوری های حوزه توانمندسازی و بازسازی محور نخستین رویداد «ایده پردازی فناوری و کارآفرینی امداد، نجات و خدمات داوطلبان» است.


در این رویداد کلیه مخاطبان می‌توانند به‌صورت گروهی ثبت‌نام كنند. علاوه بر این شرکت‌کنندگان باید ایده و طرح اولیه خود را در وب‌گاه مربوطه بر اساس قالب مشخصی که وجود دارد آپلود كنند. شرکت کنندگان می‌توانند برای توضیح ایده و طرح خود از فایل‌های تصویری، صوتی و ویدئویی نیز استفاده کنند. سپس مرحله داوری ایده‌ها و فناوری‌ها آغاز می شود و 30 طرحی که بیشترین امتیاز را کسب کنند به مرحله بعدی راه می‌یابند. سپس هریک از مالکان ایده یا فناوری منتخب یک روز فرصت دارند تا ایده و طرح خود را نهایی کرده و ساختارهای آن را شکل دهند. از این مرحله به بعد کلیه فعالیت ها به‌صورت گروهی انجام می شود. هر تیم باید تلاش كند تا با مناسب‌ترین افراد به نتیجه مطلوب دست یابد.

همچنین در این رویداد تیم‌ها تحت آموزش و هدایت مربیان با تجربه حوزه کارآفرینی و امداد نجات قرار می‌گیرند و تا شب فرصت دارند تا روی طرح‌های خود کار کرده و آن را کامل کنند. پس‌از این مرحله هریک از تیم‌ها برای ارائه کار خود آماده می‌شود. در پایان طرح‌ها و فناوری‌ها ارائه شده توسط داوران بررسی و سه تیم برتر انتخاب می‌شود. البته علاوه بر نفرات برگزیده اول تا سوم به 5 تیم دانش آموزی نیز جوایزی اهدا می شود.

5 اردیبهشت ماه سال جاری آخرین مهلت ثبت نام و ارسال ایده ها است. پس از آن داوری اولیه ایده ها 9 اردیبهشت ماه انجام می شود. همچنین 12 اردیبهشت شروع رویداد و 13 اردیبهشت پایان آن است.


رویداد ملی کارآفرینی و فناوری «امداد و نجات» از سوی جمعیت هلال احمر کشور و با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری زیست بوم تولید محتوای دیجیتال ابر زندگی، دانشگاه شهید بهشتی و سایر دستگاه ها و سازمان ها برگزار می شود.
پایان پیام/25

 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی
  • کد خبر : 43526
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت