سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : جمعه 20 تیر 1399
  • 98/05/05 - 09:44
  • 220
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

همکاری‌های علمی ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد گسترش می‌یابد

توسعه و گسترش همکاری های بین المللی در میان کشورهای آسیایی یکی از اهداف برگزاری کارگاهی در حوزه دانش اعتیاد است که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به منظور تعمیق و توسعه همکاری ها میان مراکز علمی و تحقیقاتی ایران و چین و در اجرای طرح های مشترک پژوهشی میان محققان دو کشور، نخستین کارگاه مشترک ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد ، اواخر مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

عباس حق پرست دبیر انجمن علوم اعصاب ایران با اعلام این خبر بیان کرد: این کارگاه تخصصی مشترک میان محققان و اساتید ایرانی و چینی در راستای توسعه و گسترش همکاری های بین المللی در میان کشورهای آسیایی بر پا می شود.


وی ادامه داد: فراهم آوردن زمینه های تقویت تحقیقات مشترک ترجمانی بالینی و پایه میان پژوهشکده روانشناسی چین وابسته به فرهنگستان علوم این کشور و مراکز علمی و تحقیقاتی کشورمان از اهداف برپایی نخستین کارگاه مشترک دو کشور در حوزه دانش اعتیاد است.

حق پرست همچنین عنوان کرد: این کارگاه مشترک با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور  و فرهنگستان علوم چین توسط انجمن علوم اعصاب ایران در تهران برگزار می شود.

به گفته دبیر انجمن علوم اعصاب ایران، درچارچوب سیاست های برنامه ریزی شده، این انجمن تلاش دارد تا دامنه اجرای طرح های مشترک پژوهشی میان محققان و اساتید برجسته دو کشور گسترش یابد و زمینه برای بسط همکاری های دوجانبه در عرصه های علمی و تخصصی هر چه بیشتر تقویت شود.

حق پرست همچنین تصریح کرد: این کارگاه تخصصی بین المللی درحوزه دانش اعتیاد با حمایت و همکاری چندین مرکز علمی و دانشگاهی دیگر از جمله آزمایشگاه نقشه برداری مغز، دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد و پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی به مدت سه روز از بیست و پنجم مرداد ماه در تهران برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این کارگاه، سیزده تن از اساتید و محققان برجسته علوم پایه و بالینی ایران و چین آخرین یافته ها و اطلاعات خود در حوزه دانش اعتیاد را به اشتراک می گذارند و در جریان آن زمینه اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی با تشکیل میزگردهای تخصصی نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد.

حق پرست از تمامی دانشجویان، محققان، اساتید و نخبگان دست اندرکار تحقیقات پایه، پیشگیری، درمان و دیگر جنبه های تخصصی دانش اعتیاد جهت شرکت در این نشست علمی تخصصی، و همچنین ارائه پیشنهادات و دیدگاه های خود برای تقویت توسعه همکاری های بین المللی دعوت به عمل آورد.

پایان پیام/25

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 45474
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت