سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 10 آبان 1399
  • 98/06/25 - 13:14
  • 867
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

هم‌افزایی بخش خصوصی و دولتی به بازار صنعت پهپادی رونق می‌دهد

با تلاش ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخش خصوصی و دولتی برای توسعه بازار صنعت پهپادی کشور با یکدیگر همکاری می کنند.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همایش عرضه کاربردی فناوری نوین پهپاد توسط ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری  صندوق نوآوری و شکوفایی و کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی ایران برگزار می شود.

این همایش دو روزه با محورهای پهپاد و کشاورزی، پهپاد و مدیریت بحران و امداد و نجات، سنجش از راه دور، پهپاد و بازرسی از خطوط برق و نیروگاه‌ها، پهپاد و حوزه نفت و گاز، پهپاد و مدیریت ترافیک و پهپاد در محیط زیست،  26 و 27 شهریورماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد.

با مقایسه روند تولید و سرعت پیشرفت دانش «پهپاد» در جهان و ایران به این مهم دست می یابیم که تاریخ فعالیت در حوزه پهپاد در سطح جهان بیش از یک قرن سابقه دارد و ایران تنها حدود ۳۰ سال در این زمینه فعالیت داشته اما به یکی از قدرت های برتر پهپاد در جهان تبدیل شده است.

به وضوح می توان دریافت که دانش «پهپادی» ایران و سرعت پیشرفت کشورمان در حوزه پهپادها در مقایسه با روند تولید و پیشرفت این صنعت در کشورهای جهان نسبت قابل ملاحظه ای دارد و این سرعت پیشرفت توانسته است بسیاری از معادلات را در عرصه های مختلف به خصوص عرصه نظامی در شرایط منطقه و جهان تغییر دهد.

با توجه به اهمیت توسعه صنعت پهپادی در کشور، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به برگزاری همایش عرضه کاربردی فناوری نوین پهپادی کرده است که در این هماشی دو روزه تمام بازیگران این صنعت به میدان می آیند.

در حاشیه این همایش، نخستین نشست مشترک بخش‌های دولتی و خصوصی دانش‌بنیان با حضور تمامی ارگان‌های بهره بردار خدمات پهپادی نیز برگزار خواهد شد.

پایان پیام/23

 

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 46427
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت