سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 12 تیر 1399
  • 98/06/12 - 08:58
  • 807
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

هنرهای سنتی ملی با رویدادی استارتاپی جانی دوباره می‌گیرند

پنجمین رویداد استارتاپی پاتوق با هدف توسعه و حمایت از هنرهای سنتی ملی و صنایع دستی کشور، 28 و 29 شهریورماه سال جاری با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از زمانی که بشر خود را شناخت، برای تامین نیازهای اولیه‌ خود دست به تغییر طبیعت و به عبارتی کار بر روی طبیعت زد. اولین دست‌ساخته‌های بشر ابزارآلاتی بودند که برای شکار و دفاع از خود می‌ساخت. یکجانشینی بشر به واسطه‌ اشتغال به کشاورزی و دامداری، منجر شد تا آدمی به فکر ساخت فرآورده‌های متنوع از نظر کارایی و چشم‌گیر از نظر زیبایی‌شناختی بیفتد.


بنابراین روستاهای کوچک اولیه، نخستین زادگاه صنایع دستی محسوب می‌شوند. با پیشرفت فنون و رشد تمدن‌ها صنایع دستی نیز رشد روزافزونی به خود گرفت. استفاده از فناوری های مدرن راهی نوین برای حمایت از دست ساخته های روستاییان در کشور است و برگزاری رویدادهای استارتاپی می تواند یکی از بهترین و کاربردی ترین راه ها برای توسعه این صنعت اصیل و دیرینه کشور باشد.

پاتوق فعالان هنرهای سنتی و ملی
بر همین مبنا، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اقدامات خود را حمایت از رویدادهای فناورانه و استارتاپی این حوزه قرار داده است. پنجمین رویداد استارتاپی پاتوق در زمینه های میراث فرهنگی، گردشگری و هنرهای سنتی و ملی و صنایع دستی نیز با همین هدف برگزار می شود.


این رویداد فناورانه 28 و 29 شهریورماه سال جاری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط معاونت فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود.


علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی WWW.EVAND.COM مراجعه کنند.
پایان پیام/23

 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 46243
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت