سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 16 آذر 1399
  • 99/04/17 - 10:21
  • 887
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پرهیز از شتاب‌زدگی

شیلا صفائیان*

تولید کیفی محصولات و ارائه خدمات مطلوب می‌تواند به جهش تولید و توسعه محصولات کیفی کمک کند. تولید مواد غذایی با کیفیت مطلوب و مفید که سلامت جامعه را به دنبال داشته باشد، نیازمند بهره‌مند بودن تولیدکننده‌ها از امکان آزمایش‌ها و ارزیابی‌هایی است که کیفیت و سلامت را به طور دقیق بسنجند.

وجود چنین آزمایش‌هایی که تولید سالم را تضمین کند می‌تواند در جهش تولید و صادرات محصولات ساخت داخل نیز موثر باشد. ما در مجموعه خود رفع مشکلات آلودگی‌های میکروبیولوژی و فلزات سنگین در صنایع مختلف و محیط زیست را هدف گرفته‌ایم.

ارائه خدمات آزمایشگاهی مطلوب یکی از لازمه‌های توسعه محصولات دانش‌بنیان و جهش تولید است، هیچ عملکردی در مدت زمان کوتاه، شتاب‌زده و بدون دانش فنی به نتیجه نخواهد رسید و هیچ جهشی واقعی نیز با سرعت و شتابزده رخ نخواهد داد. بنابراین صبر و ارائه خدمات با کیفیت و دقت بالا در تولید محصول و خدمات، نیاز اصلی شرکت‌ها است.

توجه به تولید اولویت‌های کشور با کیفیت مطلوب لازمه حرکت در مسیر جهش تولید است. در شرکت‌های دانش‌بنیان توجه به تخصصی بودن خدمات و تولید محصولات خاص می‌تواند در شرایط کنونی راه‌گشا باشد. تفاوت بین محصولات داخلی و خارجی عمدتا به شتاب‌زدگی و بی‌دقتی در تولید محصولات برمی‌گردد.

اگر در کنترل کیفیت خدمات و محصولات بیشتر توجه شود، آن محصول با صبر جای خود را در بازار پیدا و اعتماد مشتری را کسب خواهد کرد که این موضوع، لازمه ماندن در بازار و موفق شدن است.

*عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,یادداشت ها,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری
  • کد خبر : 68450
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت