سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : پنجشنبه 19 تیر 1399
  • 95/03/12 - 13:51
  • 2356
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با تشکیل کارگروه های ذیل کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه؛

پل «تهران-مسکو» رنگ فناوری گرفت

با سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به مسکو و تشکیل کارگروه های مختلف ذیل کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، همکاری های علمی و فناوری دو کشور، در سطح بالایی قرار گرفت.

با سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به مسکو و تشکیل کارگروه های مختلف ذیل کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، همکاری های علمی و فناوری دو کشور، در سطح بالایی قرار گرفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روسای کارگروه های سومین کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه که به همراه دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، به مسکو پایتخت روسیه سفر کرده اند، امروز با طرف روس تشکیل جلسه دادند.

 

این نشست امروز به ریاست سورنا ستاری از ایران و دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه، برگزار شد و کارگروه های ذیل این کمیسیون نیز تشکیل جلسه دادند تا درباره برنامه ها، طرح ها و پروژه های مشترک در زمینه های مختلف علمی و فناوری موضوعات مطروحه طی دو نشست قبلی را پیگیری کنند.

در ابتداي اين ديدار، دكتر ستاري و راگوزين رضايت  خود را از پيشرفت كار كميته ها ابراز داشتند و خواستار تسريع در اجرايي شدن تفاهمات ميان كار گروهها شدند.

براساس این گزارش، کارگروه مگاساینس به ریاست نصرت الله ضرغام، کارگروه بیوتک به ریاست سیدحسام الدین مدنی، کارگروه نانو به ریاست سعید سرکار، کارگروه هوایی و هوانوردی به ریاست منوچهر منطقی، کارگروه همکاری های دانشگاهی به ریاست محمدمهدی طهرانچی و کارگروه همکاری های منطقه ای به ریاست علی مرتضی بیرنگ تشکیل شد.

 

با توجه به برنامه ریزی هایی که توسط طرفین ایرانی و روسی طی دو سال گذشته صورت گرفته است، نزدیک به 40 پروژه در زمینه های مختلف از جمله نانو، بیو، تجهیزات پزشکی، درمان بیماری های صعب العلاج، علوم شناختی، همکاری های دانشگاهی و حوزه هایی از این دست، برای شروع همکاری های تازه، مطرح و برخی از آنها نهایی شده و برخی نیز در مرحله مذاکره است که در سومین نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه و کارگروه های ذیربط، بررسی و درباره آنها تصمیم گیری می شود.

 

پایان پیام/

  • گروه خبری : اسلایدر
  • کد خبر : 15242
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت