سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 10 آبان 1399
  • 98/04/22 - 11:08
  • 261
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

گازوییل زیستی صنعت کشاورزی را توسعه می‌دهد

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: تولید گازوییل زیستی در مقیاس وسیع، علاوه بر ارائه راهکار برای افزایش اکتان بنزین مصرفی کشور و کاهش آلاینده‌ها، توانمندی بالقوه برای راه‌اندازی و توسعه صنایع کشاورزی را افزایش می دهد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری درباره ضرورت توسعه تولید گازوییل زیستی در کشور، بیان کرد: اگر بتوانیم صنعت تولید گازوییل زیستی را در کشور توسعه دهیم، صنایع کشاورزی و تبدیلی نیز توسعه خواهد یافت که این موضوع نقش بسزایی در رونق اقتصادی کشور خواهد داشت.

وی افزود: تولید بیواتانول در مقیاس وسیع، یکی از مهم ترین و موثرترین عوامل برای افزایش اکتان بنزین مصرفی و کاهش آلاینده‌های هوای کشور است.

به گفته قانعی، تولید بیودیزل ارزش افزوده ضایعات را افزایش می دهد و کشور را از نظر تامین خوراک دام و طیور خودکفا خواهد کرد. همچنین اشتغالزایی قشر تحصیل کرده در کشور را افزایش می دهد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همچنین تصریح کرد: اجرای برنامه جایگزینی اتانول زیستی و توسعه واحدهای تولید آن، تولید 35درصد کنجاله دامی مورد نیاز کشور و استفاده وسیع از ضایعات غلات کشور را در پی خواهد داشت.

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 45187
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت