هفته دفاع مقدس
جهش تولید
امروز : شنبه 03 مهر 1400
  • 1398/09/26 - 16:16
  • 679
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازیگران سنتی حمل‌ونقل با زیست‌بوم نوآوری و فناوری همراه شوند

ستاری در اختتامیه چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل لجستیک و صنایع وابسته، گفت: به همه بازیگران صنعت حمل‌ونقل توصیه می‌کنم که به روند رو به رشد زیست‌بوم فناوری و نوآوری بپیوندند تا طعم موفقیت را بچشند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل لجستیک و صنایع وابسته ظهر امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی خاتمه یافت.

ستاری در این نمایشگاه، گفت: به بازیگران سنتی صنعت حمل‌ونقل توصیه می‌کنم که در استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کنند، چون در رویارویی با زیست‌بوم نوآوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها پیروز میدان خواهند بود.

 

به گفته ستاری، رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور بسیار سریع اتفاق می‌افتد و بعضی از این کسب‌وکارها، رشد ۱۰ درصدی هفتگی را تجربه می‌کنند؛ فعالان صنعت حمل‌ونقل باید بتوانند خود را با این زیست‌بوم همراه کنند.

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه با اشاره به تفاوت های هوشمندسازی و الکترونیکی کردن خدمات، بیان کرد: هوشمندسازی، فراتر از الکترونیکی کردن فرآیندهاست و می‌بایست این دو مفهوم تفکیک شود؛ هوشمندسازی زیرساختی کامل و نظام‌مند شکل می‌گیرد که تمامی نقش‌آفرینان صنعت، بتوانند با یکدیگر تعامل کنند؛ در حوزه حمل‌ونقل نیز باید به سوی هوشمندسازی خدمات حرکت کنیم.

 

 

ستاری در ادامه تاکید کرد: رشد زیست‌بوم نوآوری و فناوری در کشور بسیار چشمگیر است و این رشد معنی دار را باید به فال نیک گرفت. همه بازیگران اقتصادی کشور را هم به پیوستن به این قطار پرسرعت دعوت می‌کنم.

 

 

رییس بنیاد ملی نخبگان در ادامه بیان کرد: تحولی که ناشی از فعالیت استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد کشور رخ داده است هرگز متوقف نخواهد شد و روزی را شاهد خواهیم بود که اقتصاد کشور با حضور این بازیگران جوان، تحولی اساسی را تجربه کند.

 

به گفته ستاری، همه باید به این زیست بوم اعتماد کنند و با مشارکت جدی در این عرصه موفقیت خود را تضمین کنند در غیر این صورت شکست آنها صد در صد است.

در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل لجستیک و صنایع وابسته، ۳۸۷ شرکت و سازمان مشارکت دارند که ۱۲۰ مورد از آن ها دانش‌بنیان هستند و آخرین دستاوردهای خود در حوزه حمل‌ونقل را به نمایش گذاشته‌اند.

در ادامه این مراسم با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی ، ۷ تفاهم نامه همکاری امضا شد.

تفاهم‌نامه‌هایی با عنوان «توسعه حمل‌ونقل ریلی محصولات پستی»، «ایجاد پایانه تخلیه و بارگیری پارس آباد مغان»، «احداث دهکده لجستیک در استان قزوین»، «نصب و راه‌اندازی سیستم علائم الکترونیک محور در راه‌آهن بافق/ کرمان» و «همکاری برای انجام پروژه‌های همکاری فناوری اطلاعات» هم منعقد شد.

همچنین دو تفاهم نامه همکاری در حوزه استارتاپی میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با سازمان هواشناسی و وزارت راه و شهرسازی با عناوین «توسعه اکوسیستم نوآوری و استارتاپی توسعه شهر هوشمند و مسکن» و «همکاری برای ساخت رادارهای هواشناسی» امضا شد.

پایان پیام/۲۳

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر
  • کد خبر : 48098
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت