هفته دفاع مقدس
جهش تولید
امروز : شنبه 03 مهر 1400
  • 1399/02/03 - 12:32
  • 1582
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مالکیت فکری با 9 رویداد گسترش می‌یابد

بحث آموزش در حوزه مالکیت فکری و ثبت اختراع موضوعی مهمی برای پژوهشگران، مخترعان و شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه فناوری است. در همین راستا نیز کانون پتنت معاونت علمی برنامه‌های آموزشی را برای گسترش این حوزه اجرایی می‌کند.

 

در سه ماه نخست سال جاری 9 رویداد در برنامه‌های آموزشی کانون قرار گرفته است. در این برنامه‌ها با توجه به شیوع کرونا تمرکز بر روی آموزش از راه دور است و تنها یک دوره به صورت حضوری برگزار می‌شود. در این دوره حضوری با عنوان «هنر مطالعه پتنت» فرصتی برای آشنایی عملی برای مطالعه هرچه بهتر یک پتنت فراهم می‌شود.

آشنایی با مالکیت فکری، پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه، معرفی کانون پتنت و خدمات آن، جستجوی پتنت، آموزش نحوه ثبت درخواست پتنت در پرتال کانون و آشنایی با معاهده همکاری ثبت اختراع و مزایای آن عناوین برخی از این دوره‌های آموزشی است که به صورت وبینار برگزار می‌شود.

همچنین مانون با توجه به استقبالی که از برگزاری این دوره‌های آموزشی شده است در روز 7 اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی مالکیت فکری وبینار رایگانی را برگزار می‌کند. «آشنایی با مالکیت فکری» عنوان آن است.

مخترعان، کارآفرینان، کسب و کارهای نوپا و افراد خلاق مخاطبان این رویداد هستند که با شرکت در آن درباره اهمیت دارایی های فکری، مسیرهای حفاظت از دارایی های فکری، تعاریف دارایی های فکری و مصادیق آن می‌آموزند.

با توجه به اینکه مالکیت فکری یکی از زیرساخت های مهم توسعه فناوری محسوب می‌شود، عدک اطلاع و آگاهی درباره آن یک تهدید جدی  و دانستن مباحث مربوط به آن یک فرصت بزرگ است.

کانون نیز با برگزاری دوره های آموزشی در مسیر ایجاد یک فرصت بزرگ برای پژوهشگران، مخترعان و شرکت‌های دانش بنیان قرار گرفته است.

 گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/25

اخبار مرتبط:

*ثبت بین‌المللی پتنت صعودی شد/نمایش دستاوردهای مخترعان ایرانی

*رشد ۲۰۰ درصدی ثبت اختراعات ایرانی در جهان

*پتنت چیست؟/ نحوه ثبت مالکیت فکری و اختراع به صورت بین‌المللی

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار,مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری,معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری,معاونت سیاستگذاری و توسعه
  • کد خبر : 50555
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت