جهش تولید
امروز : پنج شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٩

اخبار > فعالان بخش معدن در رویداد «ارائه نیازهای فناورانه معدن و صنایع معدنی» شرکت می‌کنند

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ
با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت

فعالان بخش معدن در رویداد «ارائه نیازهای فناورانه معدن و صنایع معدنی» شرکت می‌کنند

نخستین «رویداد ارائه نیازهای فناورانه معدن و صنایع معدنی» همزمان با « دومین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین» در این حوزه برگزار می‌شود.

 این جشنواره با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مدت سه روز در دانشگاه تهران و صندوق نوآوری و شکوفایی در سه بخش مسابقه ایده‌های ارزش‌آفرین، نمایشگاه توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و پنل ارائه نیازهای فناورانه شرکت‌های بزرگ و صنعتی حوزه معدن و صنایع معدنی برگزار خواهد شد.

 

«ارائه نیازهای فناورانه شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ» یکی از پنل‌های اصلی این رویداد خواهد بود. در کنار این پنل اصلی، نشست‌های B2B نیز برگزار می‌شود.


اهداف

 بخشی از اهداف این رویداد اینگونه بیان شده است :«افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی»، «تهییج و ترغیب فناوران و نوآوران دانشگاه و صنعت به ایده‌پردازی»، «ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌مندی از ظرفیت آنها»، «جستجو و تجمیع نیاز‌های فناورانه بخش معدن و صنایع معدن و ارائه راه‌های نوآورانه»، «ترغیب به نهادسازی در تامین منابع مالی ایده‌های معدن و صنایع معدنی»، «بهره‌گیری از ظرفیت‌های حمایتی موجود در دستگاه‌های اجرایی مرتبط»، «همگرایی و همنشینی بازیگران چندسویه اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی».

 

محورها

«مبانی و فناوری‌های نوین معدن»، « مدیریت انرژی و آب در حوزه معدن و صنایع معدنی»، «مدیریت و بازار یابی»، «کاربردهای جدید مواد معدنی و محصولات حوزه معدن»، «فناوری نوین حوزه معدن و صنایع معدنی»، «مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست»، « مدیریت باطله معدن و پسماند» از جمله محورهای هستند که برگزار کنندگان این رویداد، آن را به عنوان اهداف برگزاری، عنوان کرده اند.

 

اولین رویداد ارائه نیازهای فناورانه معدن و صنایع معدنی از تاریخ 5 تا 7 بهمن ماه در محل دانشگاه تهران و همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود.

 

 

گزارش از : مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/33

 

اخبار مرتبط:

وام بلاعوض ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک برای دانشجویان

فناوری‌های فوتونیک به مدارس برتر راه می‌یابند

دانشجویان دکتری فناوری فوتونیک پژوهانه ۵۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند

گرنت فناورانه 50 میلیونی ستاد فناوری های فوتونیک برای دانشجویان دکتری

فراخوان همکاری برای فعالان حوزه لیزر

 

 


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت