اخبار
منو اصلی
پیوندها
اخبار > ایده‌های برتر سلول‌های بنیادی شناسایی می‌شود


ایده‌های برتر سلول‌های بنیادی شناسایی می‌شود

سال 97 کارگروه ثبت اختراعات در ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی راه اندازی شد تا گام های استوارتری در حوزه ثبت پتنت برداشته شود.

سال 97 کارگروه ثبت اختراعات در ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی راه اندازی شد تا گام های استوارتری در حوزه ثبت پتنت برداشته شود.


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اگر 4 سال پیش سخنی  از پتنت در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی زده می شد باعث تعجب بود زیرا تقریبا هیچ پتنتی وجود نداشت. اما با راه اندازی کارگروه ثبت اختراعات در ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی موضوع ثبت پتنت قوی پیش برده می شود. این واحد هم اکنون به عنوان مرجع داوری پتنت های حوزه سلول بنیادی و پزشکی بازساختی معرفی شده است.

با ثبت اختراع و بهره مندی از حمایت های قانونی، مخترع حق انحصاری نسبت به ساخت، صادرات، واردات، عرضه برای فروشز و استفاده از فرآورده را بدست می آورد و شرایط مناسبی برای حضوری مطمئن در بازار ایجاد می شود. 


بنابراین این کارگروه به عنوان مرجع ذیصلاح تایید اختراعات قوه قضاییه با استفاده از تیم داوری متخصص و مجرب برای شناسایی ایده های برتر در حوزه های مختلف سلول های بنیادی اقدام می کند. از اهداف واحد ثبت اختراعات می توان به مواردی همچون  ارزیابی و داوری علمی اظهارنامه های اختراعات اداره مالکیت معنوی، تهیه بانک اطلاعاتی اختراعات حوزه سلول های بنیادی، راه اندازی نرم افزار داوری اختراع و اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی در ارتباط با مفاهیم پتنت و حقوق مربوطه، با برگزاری کارگاه های آموزشی مقدماتی و پیشرفته مفاهیم اختراع اشاره کرد. همچنین ارائه مشاوره در خصوص شناسایی ایده های نو و قابلیت پتنت شدن و مکانیزم های ثبت ایده نیز از دیگر اقدامات این کارگروه است.

انتهای پیام/25


©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir