اخبار
منو اصلی
پیوندها
اخبار > موافقت‌نامه 16 طرح کلان ملی فناوری در سال 97 امضا شد


مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالی که گذشت؛

موافقت‌نامه 16 طرح کلان ملی فناوری در سال 97 امضا شد

توسط مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالی که گذشت موافقت نامه 16 طرح کلان ملی فناوری را منعقد شد.

 

 توسط مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالی که گذشت موافقت نامه 16 طرح کلان ملی فناوری را منعقد شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی در این مدت اقدامات مختلفی را برای توسعه طرح های کلان ملی فناوری در کشور داشته است که به طور خلاصه بخشی از این فعالیت ها در سال 97 را مرور می کنیم .

 تصویب و انعقاد موافقت نامه 16 پروژه در قالب طرح کلان ملی فناوری با اعتباری بالغ بر 1240 میلیارد ریال (40 درصد از طریق منابع مالی معاونت علمی) و (60 درصد جذب منابع مالی از سایر نهادهای دولتی و خصوصی) شامل حمایت از طرح های مختلفی همچون هواپیمای جت عمود پرواز استرلینگ نمونه 50 درصد، دستگاه کنتور گاز اولتراسونیک، توربین بادی 250 کیلو وات، موتور مینی توربو جت، الکترو موتورهای BLDC، دستگاه فلوفرمینگ سرد، سیستم کاشت حلزون شنوایی برای ناشنوایان، سونوگرافی رنگی، فاز تکمیلی رصد خانه ملی ایران و مواردی از این قبیل از جمله برنامه های سال گذشته این مرکز بود .

برخی از مهمترین دستاوردهای مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی در سالی که گذشت از جمله دستگاه اسکنر بازرسی کامیونی سیار (X-RAY)، سامانه پرتودهی صنعتی چند منظوره گاما شهرکرد، ماده اولیه SofoSbuvir، دستگاه رادیولوژی دیجیتال، توربین یکبار مصرف دندانپزشکی، اتوکلاو سریع رومیزی، فاز اول تولید قزل آلای رنگین کمان عاری از بیمازی زای خاص (SPF) و سیستم راکتورهای پلاسمایی ملی امحای زباله های بیمارستانی بود.

بررسی و مشارکت در زمینه تعریف، تصویب، نظارت و راهبری اجرای طرح های کلان ملی فناوری و نوآوری با همکاری نهادها و سازمان های ذیربط بر اساس نیازها و اولویت های اساسی و راهبردی فناورانه کشور یکی از اهدافی است که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعیین شده و عملیاتی کردن آن بر عهده مرکز طرح های کلان ملی فناوری نهاده شده است .

 پایان پیام /26

 


©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir