جهش تولید
امروز : جمعه ١٥ فروردين ١٣٩٩

اخبار > نیروگاه فتوولتائیک 10 کیلو واتی در ساختمان معاونت علمی نصب شد

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ
به همت ستاد توسعه انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی؛

نیروگاه فتوولتائیک 10 کیلو واتی در ساختمان معاونت علمی نصب شد

نیروگاه فتوولتائیک 10 کیلو واتی (پنل خورشیدی) در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نصب شد تا نیروی برق مورد نیاز آن را تامین کند.

نیروگاه فتوولتائیک 10 کیلو واتی (پنل خورشیدی) در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نصب شد تا نیروی برق مورد نیاز آن را تامین کند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امروز با حضور دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و برخی از مدیران این معاونت، نیروگاه فتوولتایک 10 کیلوواتی (پنل خورشیدی) مستقر در ساختمان معاونت علمی نصب و آغاز به کار کرد.
مهندس مرتضی بهادری، معاون برنامه ریزی شرکت توزیع برق تهران بزرگ در این مراسم اظهار کرد: برای 10 کیلو وات پنلی که در ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نصب شده است حدود 110 میلیون تومان هزینه شده است.
وی افزود: 10 کیلو وات پنل خورشیدی با سه عدد اینورتر نصب شده است که هر کدام از این اینورترها 3/3 دهم کیلووات توان دارند و هر کدام شامل 12 پنل می شوند و هر پنل نیز 275 وات توان دارند و تکنولوژی آنها مونوکریستال است.
به گفته بهادری، با هدف توسعه و فرهنگ سازی استفاده از انرژی های تجدید پذیر در سطح کشور و همچنین کاهش اثرات زیست محیطی استفاده از سوخت های فسیلی و ضرورت کاهش تلفات و پیک سایی شبکه های توزیع نیروی برق، اقدام به نصب پنل های خورشیدی تولید برق کرده ایم.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای بند 69 قانون بودجه سال 92 و همچنین بند "و" تبصره 11 قانون بودجه سال 1393، توافق نامه ای مشترک بین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و سازمان انرژی های نو ایران( سانا ) و شرکت توانیر به منظور نصب 300 کیلو وات سامانه نیروگاهی خورشیدی فتو ولتاییک برای نهاد های حکومتی و 125 کیلو وات برای مدارس و مساجد و ساختمان های شرکت توزیع نیروی برق تهران در سال 92 منعقد شده است.
وی با اشاره به نصب پنل در معاونت علمی، بیان کرد: با همین هدف، 10 کیلو وات نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک با همکاری معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری بر فراز بام ساختمان معاونت علمی ( ساختمان لادن ) توسط متخصصان این شرکت نصب شده است.
معاون برنامه ریزی شرکت توزیع برق تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت نامی نیروگاه، طی گذشت 2 ماه از تحویل و راه اندازی نیروگاه مذکور، بیشتر از 3000 کیلووات ساعت انرژی الکتریکی از طریق خورشید تولید و به شبکه برق ساختمان معاوت علمی و فن آوری ریاست جمهوری تزریق شده است.
در این مراسم، دکتر علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی، مهندس یوسف آرمودلی دبیر ستاد توسعه انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی و جمعی از مدیران معاونت و کارشناسان شرکت توزیع برق تهران بزرگ حضور داشتند.
پایان پیام/23


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت