سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

در پی تبلیغ درمان قطعی دیابت در یکی از کشورهای همسایه اعلام شد؛

برخی شبکه‌های ماهواره‌ای خدمات غیراستاندارد پزشکی تبلیغ می‌کنند

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برخی شبکه های تلویزیونی ماهواره‌ای مرجع اصلی تبلیغات کالاها و خدمات غیراستاندارد پزشکی هستند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر محمدعلی نیلفروش زاده مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تبلیغات غیرواقعی پزشکی در برخی از شبکه های ماهواره ای، اظهار کرد: این تبلیغات غیرواقعی تا حدی است که به تازگی در خصوص درمان دیابت تیپ 2 در کشور ترکیه مطالبی خلاف واقع ارائه می شود که جنبه تجاری داشته و به تمام بیماران دیابتی توصیه نمی شود.
دکتر نیلفروشزاده بیان کرد: علی رغم اینکه روش استانداردی در درمان بیمارن دیابتی که چاق هستند محسوب می شود ولی در درازمدت اثربخشی آن کاهش یافته و بیمار به درمان قبلی بر می گردد همچنین این روش بیش از 20 سال است در دنیا انجام می شود و در ایران نیز توسط پزشکان حاذق در تهران و برخی شهرستان ها انجام می شود بنابراین لزومی به صرف هزینه هنگفت برای مسافرت و انجام جراحی نیست.
وی تصریح کرد: در این شرایط از مراکز علمی و تحقیقاتی کشور انتظار می رود پاسخ مناسبی به این نوع جریانات غیر علمی دهند و خدمات و توان علمی بالای خود را در سطح کشور و منطقه معرفی کنند.
مشاور معاون علمی و فناوری‌ ریاست جمهوری با تاکید بر بالا بودن توان علمی پزشکان ایرانی خاطرنشان کرد: فناوری های سلامت و مهارت های بالینی پزشکان ایرانی در سطح بسیار بالایی است به طوری که در بسیاری از رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی به عنوان مرجع در سطح منطقه مطرح هستند به طوریکه بر اساس آخرین طبقه بندی اسکوپوس رتبه ایران در پزشکی چهار پله بالاتر از کشور ترکیه است.
دکتر نیلفروش زاده همچنین بیان کرد: در حوزه های جراحی های تخصصی و فوق تخصصی، پیوند اعضاء و درمان بیماری های صعب العلاج برجسته ترین اساتید ایرانی را داریم به نحوی که بسیاری از بیماران منطقه برای درمان به ایران مراجعه می کنند.
مشاور معاون علمی و فناوری‌ ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به توان و مهارت بالینی پزشکان ایرانی یادآور شد: در این زمینه صاحب رتبه خوبی هستیم اما گاهی برخی پزشکان منطقه به دور از اخلاق حرفه ای و برای کسب درآمدهای نامتعارف، عوامفریبی را به جای کار علمی انتخاب می کنند که این کار از سوی تمام گروه‌های علمی محکوم شده است.
پایان پیام/23


١٠:٢١ - شنبه ١ شهريور ١٣٩٣    /    شماره : ١٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٦٩٧٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir