چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد توسعه علوم و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی ؛

دومین دوره مسابقات دانشجويي مكانيك سيالات برگزار شد

با حمایت ستاد توسعه علوم و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی دومین دوره مسابقات دانشجويي مكانيك سيالات برگزار شد که در این مسابقه در شاخه طراحی شناور از 2 گروه برگزیده تقدیر شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی باهدف تقويت روحيه خلاقيت، نوآوري و فناوري،  دومین دوره مسابقات دانشجويي مكانيك سيالات را با همكاري دانشگاهيان، سازمانها و متخصصان در دانشگاه اصفهان برگزار کرد، که در پی برگزاری این دروه از مسابقات، هیات داوران نهایتاً از دو گروه که دارای خلاقیت و نوع آوری زیاد بوده‌اند تقدیر کرد و مجموعاً دو گروه از دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان مقام سوم و یک گروه از دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه دوم را کسب کرد، همچنین گروه دانش‌پژوهان  از موسسه آموزش عالی دانش‌پژوهان رتبه اول را کسب کرد.


  رقابت 15 گروه در شاخه طراحی شناور
بر اساس این گزارش، در این دوره مجموعاً 52 گروه در 5 شاخه اصلی به رقابت پرداختند که تنها در شاخه طراحی شناور (کشتی) پایدار با حداقل نیروی رانش حرکت 15 گروه شامل 55 دانشجو و استاد حضور داشتند.  نکته جالب مسابقات حضور افراد از دانشگاه‌های مختلف که مجموعاً از 10 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در مسابقه نهایی حضورداشته‌اند.
به‌عنوان اهداف اصلي برگزاري اين مسابقه آموزش طراحي و مهارت حل مسائل به‌صورت عملي، تقويت روحيه خلاقيت، نوآوري و فناوري، ايجاد ارتباط بيشتر ميان مفاهيم تئوري و كاركردهاي تجربي، ارتباط علمي بين دانشگاههاي ايران و  علاقهمند كردن دانشجويان براي ادامهي تحصيل در اين شاخه در مقاطع بالاتر بوده است .
روند آموزش مهندسي در دهه اخير تغييرات بنياديني داشته است و آموزش طراحي مهندسي به معناي ارائه راه‌حل مناسب براي يك مسئله موردتوجه ويژه قرارگرفته است. استفاده یکپارچه از دانش مهندسي كه در طي دروس مختلف به‌صورت مجزا كسب می‌گردد جهت شناخت دقيق مسئله و مراحل طراحي و داشتن قابلیت‌های لازم براي حل، يكي از اهداف آموزش نوين مهندسي است. فارغ‌التحصیلان رشته مهندسي درصورتی‌که داراي چنين قابلیت‌هایی باشند قادر به انجام يك تحول اساسي از دیدگاه‌های اقتصادي، كارآفريني، رفع معضلات جامعه در سطح كشور خواهند بود. در اين راستا انجام مسابقات علمي بين دانشجويان می‌تواند ایجادکننده انگيزه كافي براي تحقق چنين رويكردي باشد.


برگزاری اولين دوره مسابقات دانشجويي مكانيك سيالات
علم مکانیک سیالات در بیشتر رشته‌های مهندسی به‌ویژه مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کشاورزی، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، و مهندسی پزشکی کاربرد دارد و طیف وسیعی از دانشجویان و اساتید را در‌گیر می‌كند. لذا در جهت عملياتي كردن اهداف فوق در موضوع بین‌رشته‌ای مكانيك سيالات، در سال 1394 اولين دوره مسابقات دانشجويي مكانيك سيالات به ميزباني دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار شد.
حمایت ستاد دریایی از دومین دوره مسابقات دانشجويي مكانيك سيالات
این دوره  از مسابقات با حمایت‌های مادی و معنوی معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی، همچنین سازمان صنایع دریایی، شرکت فولاد مبارکه سپاهان،دانشگاه اصفهان و سایر دانشگاه اصلی کشور برگزار شد.
پایان پیام/32


١١:٣٦ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٢٢٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٩٢خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir