سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست تخصصي هوانوردي (CONFEX2017)ایران برگزار شد


نشست دو روزه تخصصی هوانوردی(CONFEX2017) ایران با حضور شرکت کنندگانی از دیگر کشورها 29 و 30 فروردین ماه سال جاری در ایران برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست تخصصی هوانوردی(CONFEX2017) ایران با حضور نمایندگانی از شرکت های آلمان، ایتالیا، انگلیس، ترکیه، سوییس، اسکاتلند، لتونی و افریقای جنوبی در محل فرودگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد.
این نشست تخصصی با هدف بررسی تمايل شركتهاي بين المللي براي همكاري در بازار ايران در حوزه هوایی برگزار می شود و نماینده ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی در این نشست تخصصی در خصوص برنامه توسعه صنعت هوایی و زیرساخت های موجود برای توسعه همکاری های بین المللی و سرمایه گذاری در این بخش و توانمندی های موجود در صنعت هوایی و پروژه های ملی توضیحاتی ارائه کرد.
در این نشست تخصصی موضوعاتی نظیر نیاز به نوسازی زیرساخت های ناوگان صنعت هوایی کشور و تامین اعتبار این کار تا 5 سال دیگر، توسعه ناوگان تعمیر و نگهداری صنعت هوایی، توسعه فرودگاه امام خمینی نیاز به توسعه مبادلات ارزی در حوزه هوایی و ضرورت حضور بخش خصوصی در این زمینه از سوی نماینده بانک صنعت و معدن مطرح شد.
در ادامه این نشست تخصصی جنبه های حقوقی سرمایه گذاری در بخش هوانوردی ایران، مقررات OFAC، موانع و راه حل های مالی و لیزینگ مذاکراتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
روز دوم اين نشست با تمركز بر حوزه توانمندی های ایران در حوزه MRO، نوآوری در کاهش هزینه های بخش MRO، انسجام بخشی حوزه آموزشی خطوط هوایی و رویکرد نوین ایکائو در بخش آموزش برگزار شد و شركتهاي حاضر نيز به معرفي توانمندي هاي خود پرداختند.
پایان پیام/23


١٠:٥١ - چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٩٣٥    /    تعداد نمایش : ١٨٧٦خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir