پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

با تلاش یک شرکت فناور

ارتباطات چندسویه با تجهیزات ساخت داخل ممکن می‌شود

تجهیزات ارتباطی به عنوان یکی از بسترهای مهم صنعت مخابراتی به شمار می‌روند و تولیدات یکی از شرکت‌های فناور کشورمان توانسته است بخشی از نیاز کشور را به این تجهیزات تأمین کند.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فناوری‌های ارتباطی نقش خود را در این سال‌ها به خصوص 5 سال اخیر بیش از هر زمان دیگری به نمایش گذاشته‌اند. ظهور و گستردگی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای ارتباطی با سرعتی به جلو حرکت کرده است که صرف‌نظر کردن از این فناوری برای ادامه زندگی، دشوار و شاید غیر ممکن به نظر می‌رسد. اما دانش فنی نرم‌افزاری و سخت افزاری با توجه به حساسیت بالای این عرصه نیازمند نقش‌آفرینی شرکت‌های فناور است و بر همین اساس، یکی از شرکت‌های فناور داخلی در این عرصه گام گذاشته است. 

 

مدیرعامل گویان افزار، طراحی و تولید سوییچ‌های مخابراتی را بخشی از فعالیت این شرکت فناور عنوان می‌کند و ادامه می‌دهد: مشاوره و طراحی پروژه های مخابراتی در کنار نصب و راه اندازی سامانه‌های مرتبط، بخش دیگری از فعالیت نیروی انسانی متخصص این شرکت در حوزه تجهیزات مخابراتی است.

به گفته این فعال فناور، تلاش شده است تا با روش های جدید تولید، طیف وسیعی از تجهیزات مخابرات با سیم مانند مراکز تلفن دیجیتال، مراکز تلفن VOIP ، سوییچ‌های با کاربرد خاص و سامانه‌های کامپیوتر- تلفنی تولید شود.

رضایی، نقش این محصولات را در تأمین نیاز صنعت مخابراتی کشور مهم ارزیابی و عنوان می‌کند تولیدات شرکت در بسیاری از مراکز خصوصی، دولتی و شبکه مخابراتی کشور در حال بهره برداری است.

مراکز تلفنی مبتنی بر IP یکی از تولیدات فناورانه گویان افزار است که وی درباره این محصول بیان می‌کند این سوییچ با پشتیبانی از مشترکین  IP و آنالوگ امکانات یک سیستم مدرن و پرظرفیت را داراست و با ارائه خدمات صوت ، تصویر و دیتا می تواند قابلیت‌های ویژه را کاربران خود ارائه کند.

به گفته این فعال فناور با توجه به گستردگی دستگاه‌های تلفن همراه، تلفن‌های تصویری مبتنی بر سیستم عامل اندروید، می‌توانند مانند یک گوشی تلفن هوشمند با ۶ خط مجزا برای کنفرانس‌های ویدئویی و ارتباط‌های چندسویه مورد استفاده قرار بگیرند.

مدیعامل این شرکت فناور، با تأکید بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی، نقش کلیدی ارگان‌ها، سازمان‌ها و بخش خصوصی را در رونق تولیدات داخلی کلیدی ارزیابی می‌کند و می‌گوید در صورت خرید تجهیزات ساخت داخل و جلوگیری از ورود برخی تجهیزاتی که با کیفیتی مناسب در داخلب توسط فناوران تولید می‌شوند، ظرفیت‌های کشور در این حوزه فناوری به خوبی شکوف می‌شود.

 

 

پایان پیام/24


٠٨:٢٦ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٢٩٠    /    تعداد نمایش : ١٥٧٣خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir