يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ایران و فرانسه به «بیماری پیوند علیه میزبان» می‌پردازند


نخستین سمپوزیوم «بیماری پیوند علیه میزبان (GvHD)» با همکاری مشترک ایران و فرانسه به همت ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیماری پیوند علیه میزبان، عارضه‌ای است که به دنبال پیوند آلوژنیک سلول‌های بنیادی خون‌ساز رخ داده و از علل اصلی مرگ‌ومیر پس از پیوند است.
سمپوزیوم بیماری میزبان علیه پیوند (GvHD) فرصتی است که دانشمندان و پژوهشگران در زمینه GvHD  را از سرتاسر جهان گردهم آورده تا یافته‌های جدید و ارزشمند خود در تشخیص و درمان این بیماری را با یکدیگر در میان بگذارند. سمپوزیم یاد شده به بحث و بررسی یافته‌های جدید در زمینه GvHD خواهد پرداخت.
محورهای اصلی این سمپوزیوم نگرش نو به پاتوفیزیولوژی و درجه‌بندی بیماری پیوند علیه میزبان حاد و مزمن؛ درمان‌های جدید و درحال‌توسعه برای بیماری پیوند علیه میزبان حاد و مزمن؛ کارآزمایی های بالینی بیماری پیوند علیه میزبان؛ نقش منبع سلول و ترکیب بافت پیوندی در بروز بیماری پیوند علیه میزبان؛ سلول درمانی برای بیماری پیوند علیه میزبان؛ بیومارکرهای مرتبط با بیماری پیوند علیه میزبان حاد و مزمن؛ فتوفورزیس برای بیماری پیوند علیه میزبان؛ دست ورزی گرفت برای پیشگیری از بیماری پیوند علیه میزبان است.
نخستین سمپوزیوم «بیماری پیوند علیه میزبان (GvHD)» 7 الی 10 آذرماه 1397 با همکاری مشترک ایران و فرانسه به همت ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی  در سالن اجلاس سران تهران برگزار می‌شود.
پایان پیام/29


١١:٢٧ - يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٣٩٢٣٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir