جهش تولید
امروز : پنج شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٩

اخبار > دانشجویان به کمک گسترش فناوری های آب و خشکسالی می آیند

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ

دانشجویان به کمک گسترش فناوری های آب و خشکسالی می آیند

حمایت از هر نوعی که باشد همواره انگیزه می‌آورد و مسیر حرکت را هموارتر می‌کند. حال اگر برای توسعه و پیشرفت کشور باشد که چه بهتر. حمایت از دانشجویان و نیروی جوان در این مسیر نیز اقدامی مهم است که ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در آن قدم گذاشته است.

 

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، توانمندی و ظرفیت بالایی در میان دانشجویان مراکز علمی مختلف وجود دارد که می توان با تشویق و هدایت آنها برای انجام تحقیقات و پروژه های کاربردی از آن بهره برد. در این راستا ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه فناوری های مورد نیاز کشور در این حوزه از پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) حمایت می کند. این حمایت به نوعی سرمایه گذاری روی نیروی جوان محسوب می شود تا با اتکا به توان آنها در مسیر پیشرفت قرار گیریم و شاهد گسترش علم و فناوری و نفوذ آن در جامعه باشیم.

 

البته این حمایت شرایطی نیز دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تمام دانشجویانی که در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی رشته های مرتبط با آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست تحصیل می کنند و تاکنون موضوع پایان نامه خود را انتخاب نکرده اند، می توانند پس از اخذ تأییدیه موضوع از ستاد و تصویب آن در دانشگاه از حمایت های این فراخوان بهره مند شوند.

پایان نامه ها و رساله های در دست اجرا که دارای پیشنهادیه مصوب هستند و بیش از 6 ماه از تاریخ تصویب آن در واحد آموزشی یا مؤسسه نگذشته باشد، پس از اخذ تأییدیه موضوع از ستاد مشمول حمایت خواهند بود.

 

دانشجویان از 5 شهریور ماه سال جاری تا 20 مهرماه برای شرکت در فراخوان مهلت دارند و نتایج داوری طرح های ارسالی 20 آبان ماه اعلام می شود. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت ستاد به نشانی http://ab.isti.ir  مراجعه کنند.

 

پایان پیام/25

 


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت