جهش تولید
امروز : پنج شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٩

اخبار > 2 محصول آزمایشگاهی و پزشکی ایران‌ساخت شد

صفحه اصلی > اخبار 


چاپ

2 محصول آزمایشگاهی و پزشکی ایران‌ساخت شد

تست الایزا (ELISA test) روشی عمومی در بیوشیمی غربالگری است. این تست یک آزمایش استاندارد برای کشف ویروس در خون است و استانداردی جهانی برای استفاده در بیمارستان‌ها٬ بانک خون و سازمان‌های انتقال خون است.

 

کیت‌های سنجش الایزا (ELISA) به صورت گسترده و با ارزبری بالا همچنان وارد کشور می‌شود. با این حال یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی توانسته با بکارگیری توان و فناوری  روز دنیا به دانش تولید این کیت‌ها دست یابد و تا حدودی از میزان وابستگی کشور به بیگانگان را بکاهد.

علیرضا روزبهانی مدیرعامل شرکت دانش بنیان «پیشگامان سنجش ایستاتیس» بیان کرد: محققان این شرکت تا به امروز توانسته‌اند حدود 16 محصول مختلف را تولید و روانه بازار کنند همچنین 2 محصول جدید را تولید و اکنون در انتظار کسب مجوزهای لازم توسط وزارت بهداشت برای تولید انبوه و عرضه به بازار است.

وی گفت: این شرکت در زمینه تولید کیت‌های تشخیص طبی فعالیت می‌کند با گذشت 5 سال از فعالیت رسمی خود، توانسته 18 نوع محصول از نوع کیت‌های الایزا (ELISA) را تولید و بازار عرضه می‌کند.

این فعال فناور درباره یکی از محصولات تولیدی این شرکت گفت: با توجه به این که کمبود ویتامین D در افراد جامعه ایران به تعداد زیادی وجود دارد این شرکت با تشخیص این نیاز تلاش خود را به کار گرفت و توانست به تولید کیت سنجش ویتامین D دست یابد و بخش زیادی از نیاز جامعه پزشکی را برطرف سازد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان «پیشگامان سنجش ایستاتیس» ادامه داد:‌ پیشتر این کیت‌ها از خارج تهیه و به کشور وارد می‌شد و درپی آن مبالغ زیادی ارز از کشور خارج می‌شد که خوشبختانه با تولید این محصولات توسط این شرکت و چند شرکت داخلی دیگر کشور از واردات گسترده آن بی نیاز شده است.

روزبهانی درباره 2 محصول جدید شرکت که اخیرا تولید شده است گفت: کیت سنجش ویتامین B 12 و کیت سنجش آنتی‌ژن AMH ، 2محصول جدید این شرکت تا پیش از پایان سال به تولید انبوه و روانه بازار خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: این شرکت توانسته برخی محصولات خود را به کشور جمهوری آذربایجان صادر کند.

این فعال فناور درباره رقبای خارجی که در زمینه تولید این محصولات فعالیت دارند گفت: در زمینه تولید کیت الایزا (ELISA) در منطقه رقیب جدی وجود ندارد و اکثر تولیدکنندگان مطرح دنیا از کشورهایی اروپایی و آمریکا هستند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان «پیشگامان سنجش ایستاتیس» درباره کیفیت کیت‌های تولیدی این شرکت گفت: محصولات تولیدی شرکت پیشگامان سنجش ایساتیس با نمونه مشابه خارجی برابری می‌کند و در برخی موارد حتی از آنها نیز بهتر است.

روزبهانی درباره میزان اشتغال‌زایی صورت گرفته در این شرکت گفت: در این مجموعه برای40 دانش‌آموخته دانشگاهی در رشته‌های علوم آزمایشگاهی، ویروس‌شناسی، ایمنی‌شناسی و رشته‌های مرتبط اشتغالزایی شده است.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

پایان پیام/

 

 


 

اخبار مرتبط

 

ورود طرح کلان ملی واکسن آنفولانزا به بازار دارویی کشور

کیت تشخیصی آنتی بادی های غیر منتظره تولید شد

شتابدهنده «پرسیس‌ژن» باحضور معاون علمی‌ و‌ فناوری رییس‌جمهوری افتتاح می‌شود

فناوری‌های سلامت برگ برنده 2020 نظام سلامت

پیشتازی در تحقیقات پیش‌بالینی در مرکزی با محصولات دانش‌بنیان

 


 

 


شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت