سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > آرشيو خبري 


  چاپ        ارسال به دوست

تولید داروهای زیست‌فناوری در کشور شتاب بیشتری می‌گیرد


رییس کارگروه پزشکی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: یکی از اولویت های ستاد توسعه زیست فناوری این است که تا دو سال آینده شتاب خوبی به تولیدات دارویی کشور بدهد.
فریدون مهبودی رییس کارگروه پزشکی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به شرایط تولیدات دارویی در کشور، بیان کرد: در حال حاضر 160 داروی بیوتکنولوژی در دنیا وجود دارد و قطعا این بازار در آینده بزرگ‎تر و با ارزش افزوده بالاتری به کار خود ادامه خواهد داد و ما نیز باید در این بازار سهم خود را ادا کرده و شتاب دهننده ها را به سمت دانشکده های داروسازی سوق دهیم.
وی افزود: بر اساس اولویت های کشور، 38 دارو را در لیست تولید قرارداده ایم و تا الان توانایی تولید حدود 12 دارو توسط شرکت ها اعلام شده و بقیه داروهای مورد نیاز نیز طی لیستی به شرکت ها اعلام می شود تا در صورت توانایی تولید آن دارو، آمادگی خود را اعلام کنند.
رییس کارگروه پزشکی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف شتابدهنده زیست فناوری پزشکی در حوزه دارو این است که از سال 97 شاهد رشد سریع داروهای زیست فناوری در کشور باشیم.
به گفته مهبودی، داروهای زیست فناوری جزء مهم ترنی داروهای مورد نیاز در کشور است و به یک تلاش جمعی و همگانی برای تکمیل سبد داروهای زیست فناوری کشور احتیاج داریم.
پایان پیام/23


١١:٢٩ - چهارشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٢٢١٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٧٥خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir