سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > آرشيو خبري 


  چاپ        ارسال به دوست

سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه زیست‌فناوری یک ضرورت است

 
مدیر گروه تولید، تجاری‌سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی معتقد است که تعریف طرح‌های سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه زیست‌فناوری برای سرمایه‌گذاران ضروری و یک نیاز مسلم است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمیدرضا طهوری مدیر گروه تولید، تجاری‌سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص نیاز به جذب سرمایه گذاری در حوزه زیست فناوری گفت: اقدامات گسترده ای در زمینه تعریف یا انتخاب طرحهای سرمایه گذاری مناسب و معرفی آنها به سرمایه گذاران، شکل دهی و به کار گیری بروکرها، تضمین بازار محصولات و تسهیل و تسریع مراحل تایید محصول توسط سازمانهای دولتی مربوطه از راه های توسعه سرمایه گذاری در حوزه زیست فناوری است.
وی افزود: همچنین حمایتهای تعرفه ای و محدودسازی واردات، بهره مندی این شرکتها و محصولات از مزایای مندرج در قوانین مربوطه از جمله قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان و ... نیز مورد نیاز خواهد بود که البته گامهای مثبت و امیدوار کننده ولی ناکافی در این زمینه ها نیز برداشته شده است.
به گفته طهوری، با توجه به اهمیت زیاد و تاثیر گذاری "استفاده از منابع مالی فراوان غیر دولتی کشور برای کمک به شکل دهی اقتصاد دانش بنیان" این موضوع توسط دست اندرکاران و با هدایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد مباحثه، همفکری و اقدام قرار گیرد.
پایان پیام/23


١١:٠٢ - چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٧٩٢    /    تعداد نمایش : ١٦٥٨خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir