سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی:

حمایت از توسعه فناوری پیل‌سوختی گسترش می‌یابد

دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی گفت: اقدامات متعددی به منظور توسعه فناوری پیل سوختی با حمایت ستاد انجام شده است که می توان به حمایت از مراکز آموزشی و پژوهشی برای اجرای 47 پروژه اشاره کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیروس وطنخواه مقدم دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر اظهار کرد: موانع و چالش هایی پیش روی توسعه حوزه انرژی های تجدیدپذیر وجود دارد که می توان به عدم رقابت پذیری تجدیدپذیرها با منابع فسیلی، قیمت غیرواقعی انرژی در کشور، موانع نهادی و سیاستگذاری و پتانسیل‌سنجی ناکافی و غیردقیق اشاره کرد. در این حوزه هیدروژن و پیل سوختی از حوزه‌هایی است که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: حمایت های مختلف و متنوعی توسط ستاد در حوزه پیل سوختی انجام شده است. حمایت از مراکز آموزشی و پژوهشی برای اجرای 47 پروژه و تجهیز 12 آزمایشگاه پیل سوختی از جمله این اقدامات است همچنین طراحی و ساخت استک 100 واتی پیل سوختی پلیمری، طراحی و ساخت استک 50 واتی پیل سوختی اکسید جامد و موارد دیگری که در این حوزه از حمایت ستاد برخوردار شدند تا گامی در جهت توسعه این فناوری در کشور باشد. همچنین، اقدامات مثبت اخیر که با همکاری شرکت اتریشی برنامه ریزی شد، یک پروژه عظیم و کارشناسی شده بوده و امیدواریم ادامه آن، به خوبی پیش برود.

دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی با بیان اینکه باید از تمام پتانسیل های کشور در این حوزه برای توسعه استفاده کنیم گفت: باید زمینه برای فعالیت بیشتر بخش خصوصی در این عرصه فراهم شود و اقداماتی همچون ارتقای سطح فعالیت های علمی به سمت تجاری‌سازی، تلاش برای ایجاد ساز و کار هم افزا و کمک برای صنعتی شدن فعالیت های این حوزه، افزایش سرعت فعالیت ها و بازنگری و به رسانی سند راهبردی پیل سوختی با همت بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/25


٠٩:٥٦ - چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٢٣٦٢٣    /    تعداد نمایش : ١٦٤٠خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir