يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧-
close
خدمات الکترونیک
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

وطنخواه :

رویکرد کشور در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان است

دبیر ستاد توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی، توسعه دانش بنیان را رویکرد کشور در انرژی‌های تجدیدپذیر دانست که سهم پیش بینی شده 1.8% انرژی اولیه کشور معادل 20000 مگاوات برق و حرارت در سند توسعه ملی دانش‌بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر خود موید این مطلب است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیست و سومین جلسه شورای عالی همفکری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شد. این جلسه با هدف ارائه اقدامات، برنامه ها و اسناد راهبردی پژوهشگاه نیرو در حوزه انرژی های تجدیدپذیر برگزار شد که طی آن محمد صادق قاضی زاده ریاست پژوهشگاه نیرو به همراه همکاران خود در آن مجموعه دستاوردهای پژوهشگاه نیرو را در ابعاد مختلف این حوزه برای اعضای شورای ستاد معرفی کردند. 

از مهمترین این اقدامات می توان به انجام پروژه های متعدد پایلوت، تدوین اسناد راهبردی بخشی و راه اندازی آزمایشگاه های مختلف کاربردی اشاره کرد. همچنین قاضی زاده بر لزوم نگاه جدی به حوزه توسعه فناوری نسبت به افزایش میزان نیروگاه نصب شده  انرژی های تجدیدپذیر تاکید و بیان کرد برای دستیابی به جایگاه قابل قبول در این حیطه باید توسعه فناوری در اولویت حمایت های بودجه ای دولت قرار گیرد. 

در پایان این نشست نیز سیروس وطنخواه مقدم دبیر ستاد توسعه انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی توسعه دانش بنیان را رویکرد کشور در انرژی های تجدیدپذیر دانست که سهم پیش بینی شده 1.8% انرژی اولیه کشور معادل 20000 مگاوات برق و حرارت در سند توسعه ملی دانش بنیان انرژی های تجدیدپذیر خود موید این مطلب است.

وی از پژوهشگاه نیرو به عنوان یکی از بازیگران اصلی این حوزه دعوت به همکاری کرد تا ضمن هم افزایی در زمینه های مختلف شامل حمایت از شرکت های دانش بنیان، مطالعات آینده پژوهی، فعال نمودن آزمایشگاه ها این مجموعه در شبکه ملی آزمایشگاهی بتوان زمینه های مشترک همکاری در آینده ترسیم کرد.

انتهای پیام/25


٠٨:٤٠ - دوشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٢٨٢    /    تعداد نمایش : ١٢٨٠خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir